چگونگی کسب درآمد از NFT‌ها در سال 2022 – 10 روش مؤثر و برتر

به کمک یک مشاور یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ احتیاج دارید؟

تاریخ انتشار: 05 شهریور، 1401 تاریخ آپدیت: 08 آبان، 1401 نویسنده: زینب قرائتی

چگونگی کسب درآمد از NFT‌ها در سال 2022 – 10 روش مؤثر و برتر

رشد تصاعدی بازار NFT در 18 ماه گذشته راه‌های هیجان‌انگیزی را برای سرمایه‌گذاران باز کرده است. دارایی‌های دیجیتال به روشی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. این دارایی با این روندی که در پیش گرفته است، در سال‌های آینده محبوبیت زیادی پیدا خواهد کرد.

آیا به دنبال کسب درآمد از NFT هستید؟ اگر می‌خواهید با NFT پول در بیاورید، درک رویکرد‌هایی که بیشترین شانس سودآوری را دارند، بسیار مهم است. این راهنما نحوه کسب درآمد از NFT‌ها را به تفصیل مورد بحث قرار می‌دهد و سودآورترین رویکرد‌هایی را که می‌توانید در پیش بگیرید، نشان می‌دهد و  ده مورد از بهترین روش‌هایی که می‌توانید از آن برای کسب درآمد از توکن‌های NFT استفاده کنید، آورده شده است.

 

nft چیست

 

NFT به چه معناست؟

با وجود توسعه NFT‌ها هنوز برخی از افراد می‌پرسند که NFT چیست؟ NFT مخفف "non-fungible token" به معنای توکن غیر قابل تعویض است. NFT یک دارایی دیجیتالی منحصربه‌فرد، مانند آثار هنری، املاک، موسیقی یا ویدیو‌ها است.

NFT‌ها را می‌توان مجموعه‌ای مدرن در نظر گرفت. آن‌ها به صورت آنلاین خرید و فروش می‌شوند و نشان‌دهنده یک مدرک دیجیتالی برای مالکیت هر کالایی هستند. NFT‌ها به طور ایمن و بر روی یک بلاک چین ثبت می‌شوند. بلاکچین، همان فناوری پشت ارز‌های دیجیتال است که تضمین می‌کند دارایی NFT شما منحصر به فرد است. همچنین فناوری بلاکچین می‌تواند تغییر یا جعل NFT‌ها را دشوار کند.

برای اینکه متوجه شوید که واقعاً NFT چیست، آشنایی با مفهوم قابل تعویض بودن بسیار مهم است.

اقلام قابل تعویض را می‌توان به راحتی با یکدیگر مبادله کرد زیرا ارزش آن‌ها به منحصر به فرد بودن آن‌ها وابسته نیست. به عنوان مثال، می‌توانید یک اسکناس 1 دلاری را با اسکناس 1 دلاری دیگر مبادله کنید و با وجود اینکه اسکناس جدید شما شماره سریال متفاوتی دارد، همچنان 1 دلار خواهید داشت.

اقلام غیر قابل تعویض، قابل تعویض نیستند. هر توکن NFT دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و به اندازه سایر توکن‌های مشابه ارزش ندارد.

اما چرا مردم این همه پول برای NFT‌ها خرج می‌کنند؟ Solo Ceesay، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Calaxy می‌گوید:

در دنیای NFT، سازندگان می‌توانند صحت تقریباً هر چیز دیجیتالی را تایید کنند. در مقایسه آن با مجموعه‌های هنری سنتی، نسخه‌های بی‌پایانی از مونالیزا در گردش است، اما تنها یک نسخه اصلی وجود دارد. فناوری NFT به تعیین مالکیت قطعه اصلی کمک می‌کند.

 

چگونه از nft درآمد کسب کنیم

 

نگاهی دقیق‌تر به نحوه کسب درآمد از NFT

هنگام تحقیق در مورد نحوه خرید NFT، باید به رویکردی که برای ایجاد سود در نظر خواهید گرفت، توجه کافی داشته باشید. به لطف رشد بازار NFT، راه‌های متعددی برای کسب درآمد از NFT وجود دارد؛ چه به صورت فعال یا غیرفعال!

با چنین بازار اشباع NFT، برخی از پروژه‌ها هدایای NFT خوبی را به کاربران جدید برای تشویق آن‌ها به ورود و تعامل با مجموعه‌های مختلف NFT می‌دهند.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید با سودآورترین استراتژی‌هایی که می‌توانید اتخاذ کنید، به بررسی نحوه کسب درآمد با توکن‌های NFT بپردازیم.

1. هرچه زودتر روی NFT‌های جدید و امید بخش سرمایه‌گذاری کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد از NFT، سرمایه‌گذاری روی مجموعه‌های جدید و امیدوارکننده، قبل از افزایش ارزش آنهاست. بسیاری از بهترین NFT‌ها در ابتدا با قیمت پایین ساخته می‌شدند و ارزش آن‌ها در هفته‌ها و ماه‌ها پس از عرضه به طور تصاعدی افزایش می‌یافت. برخی از بهترین NFT‌های کاربردی دارای پتانسیل زیادی برای ورود هستند.

نمونه بارز آن CryptoPunks است که می‌توانستید در سال 2017 آن را با قیمتی بین 1 تا 34 دلار خریداری کنید. هنگامی که در سال 2021 شور و شوق برای خرید NFT افزایش یافت، این پانک‌ها بسیار ارزشمند شدند و به اوج خود رسیدند. این NFT‌ها توسط افراد مشهور و نامی خریداری شدند؛ حتی به قیمت 24 میلیون دلار!

Battle Infinity چیست؟

از آنجایی که هم اکنون کریپتوپانک‌ها از دید اکثر معامله گران خرد (Retail traders) خارج شدند، بهترین NFT برای کسب درآمد با استفاده از این استراتژی چیست؟ پس از بررسی بازار و انجام تحقیقات و تحلیل‌های گسترده، به این نتیجه رسیده‌ایم که Battle Infinity این معیار را برآورده می‌کند.

پلتفرم Battle Infinity یک تجربه بازی برای کسب درآمد ( play-to-earn یا P2E است) ارائه می‌کند که در آن بازیکنان در یک دنیای مجازی می‌توانند با دیگران تعامل داشته باشند و از طریق بازی کردن ماهرانه جوایزی دریافت کنند. این جوایز بر اساس IBAT است. IBAT توکن اصلی برنامه Battle Infinity بوده که بازیکنان می‌توانند از آن برای سرمایه‌گذاری در NFT‌های پروژه استفاده کنند.

به عنوان یکی از جالب‌ترین پروژه‌های NFT برای سال ۲۰۲۲، Battle Infinity از این دارایی‌های دیجیتال به روش‌های هیجان‌انگیزی استفاده می‌کند.

یک رویکرد این است که بازیکنان را در لیگ ورزشی این پروژه (Battle Infinity’s fantasy sports league) به عنوان NFTs قرار داده‌اند. این امر به نوبه خود باعث می‌شود که کاربران بتوانند این بازیکنان را از طریق توکن‌های درون برنامه، سریع و آسان با یکدیگر معامله کنند. همچنین راهی برای بهره‌مندی از نوسانات قیمت در مارکت ثانویه (secondary market) فراهم می‌کند.

یکی دیگر از مکانیسم‌های مبتنی بر NFT در دنیای Battle Infinity، قطعات زمین مجازی است که کاربران می‌توانند خریداری کنند. این قطعات زمین در " Battle Arena" که یکی از پروژه‌های متاورسی Battle Infinity است، واقع شده‌اند. سپس صاحبان زمین مجازی می‌توانند زمین را به دیگران اجاره دهند یا از طریق بیلبورد‌های درون بازی تبلیغ کنند.

در نهایت، این امر، Battle Infinity را به یکی از بهترین پروژه‌های زمین NFT برای کسب درآمد غیرفعال تبدیل می‌کند. درآمد غیر فعال راهکاری برای کسب درآمد است که بدون حضور فیزیکی انجام می‌شود؛ یعنی برخلاف درآمد فعال زمان و مکان مشخصی ندارد.

2. بازی NFT برای کسب درآمد (P2E)

اگر نمی‌خواهید از توکن‌های NFT سود ببرید، روش دیگری برای کسب درآمد از NFT وجود دارد و آن هم شرکت در بازی‌های NFT برای کسب درآمد (P2E) است. در حال حاضر بسیاری از بهترین بازی‌های NFT از ویژگی‌های P2E استفاده می‌کنند که به بازیکنان اجازه می‌دهد از طریق بازی کردن ماهرانه جوایزی به دست آورند. این جوایز معمولاً توکن اصلی پلتفرم بازی هستند. از این توکن‌ها می‌توان برای آیتم‌های درون بازی خرج کرد یا با FIAT مبادله کرد.

استفاده از بازی‌های ان اف تی P2E با پلتفرم‌های هیجان‌انگیز متعددی که راهی برای ایجاد درآمد ثابت ارائه می‌دهند، به یک رویکرد محبوب تبدیل شده است. Axie Infinity یکی از برجسته‌ترین آنها است، زیرا کاربران می‌توانند با کاربران دیگر «مبارزه» کرده و جوایزی کسب کنند. علاوه بر این، از آنجایی که اکثر آیتم‌های مهم درون بازی به صورت NFT هستند، ارز دیجیتالی را که شما به‌عنوان جایزه به دست می‌آورید، می‌توانید در آیتم‌های بهتر «سرمایه‌گذاری مجدد» کنید که منجر به افزایش عملکرد می‌شود.

سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند توکن‌های Axie Infinity (AXS) را بدون قرار‌گیری مستقیم در فضای P2E از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال خریداری کنند. با توجه به موفقیت Axie Infinity، پروژه‌های دیگری مانند Silks، The Sandbox، Decentraland و غیره شروع به رشد کرده و مورد استقبال واقع شده‌اند. با گذشت زمان و با افزایش سرعت پذیرش کریپتو، احتمالاً شاهد استفاده گسترده‌تر از این پلتفرم‌ها خواهیم بود. به این معنی که این روند به این زودی‌ها از بین نخواهد رفت.

3. نگه داشتن ان اف تی (NFT HOLDing)

یکی از بهترین استراتژی‌ها برای کسب درآمد از NFT، سرمایه‌گذاری و «HOLD» است. اگر شما این اصطلاح را نشنیده‌اید، HOLD مخفف "Hold On for Dear Life" است و توسط معامله گران خرد در بازی GameStop short squeeze و در سال 2021 رایج شد. از آن زمان، این اصطلاح برای توصیف یک استراتژی سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود که در آن شما به سادگی از فروش خودداری می‌کنید، صرف نظر از اینکه چه اتفاقی می‌افتد.

سرمایه‌گذارانی که ارز‌های دیجیتال را خریداری می‌کنند، می‌دانند که اتخاذ این رویکرد دارای مزایا و معایب است. با این حال، هولدینگ (HOLDing) اگر به صورت استراتژیک انجام شود، می‌تواند راهی عالی برای کسب درآمد از NFT‌ها باشد. بیایید یک بار دیگر به مثال قبل در مورد کریپتوپانک‌ها برگردیم، سرمایه‌گذاران در سال 2017 ممکن است فروش را انتخاب کرده باشند زیرا در آن زمان، ارزش پانک آن‌ها بالا نمی‌رفت. با این حال، دسته‌ای از سرمایه‌گذاران HODL را انتخاب کرده‌اند. آن‌ها زمانی که قیمت‌ها در سال 2021 سر به فلک کشید، از مزایای آن بهره‌مند شدند.

نیازی به گفتن نیست که این رویکرد همیشه کارساز نخواهد بود، زیرا برخی از مجموعه‌های NFT حرکت قیمتی خوبی را تجربه نمی‌کنند. در حالیکه برخی دیگر ممکن است در هفته‌ها و ماه‌های آینده فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشند.'

 

راه های کسب درآمد از nft

 

4. فیلیپینگ ان اف تی ها (NFT‌ Flipping)

«Flipping» یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای کسب درآمد از NFT است. فیلیپینگ به فرآیند خرید کم و فروش بالا اشاره دارد، در نتیجه بازده مثبت ایجاد می‌کند. در واقع به معنای خرید توکن‌های با قیمت کم و فروش سریع آن است.

تمایز اساسی بین فیلیپینگ و سایر استراتژی‌های سرمایه‌گذاری این است که Flipping معمولاً یک رویکرد بسیار کوتاه‌مدت است و در تضاد با استراتژی HODL است که در بالا توضیح داده شد.

پیدا کردن بهترین NFT برای به دست آوردن پول و سپس فیلیپینگ آن برای کسب سود چالش برانگیز است، به خصوص که امروزه رقابت زیادی در بازار وجود دارد. با این حال، غیرممکن نیست. عوامل متعددی وجود دارد که باید در هنگام تحقیق در مورد چگونگی فیلیپینگ NFT برای کسب سود در نظر گرفته شود.

کاربرد توکن باید در اولویت ذهن شما باشد، زیرا این یکی از دلایل اصلی خرید سرمایه‌گذاران خواهد بود. حمایت جامعه و همچنین تیم توسعه پشت پروژه باید در نظر گرفته شود. در نهایت، توجه به جذابیت بصری NFT ضروری است، زیرا بیشتر سرمایه‌گذاران مایلند NFT دیجیتالی خود را به عنوان تصویر پروفایل خود در رسانه‌های اجتماعی یا از طریق یک گالری هنری دیجیتال به نمایش بگذارند.

5. استخراج NFT‌های خودتان

یک رویکرد رایج برای کسانی که نمی‌دانند چگونه از NFT کسب درآمد کنند، این است که NFT خود را بسازند. ماینینگ (Minting) به فرآیند ایجاد یک دارایی دیجیتال (مانند هنر دیجیتال یا موسیقی) و قرار دادن آن بر روی بلاک چین اشاره دارد. هنگامی که دارایی به زنجیره بلوکی در بلاکچین تبدیل شد، می‌توان آن را در بهترین بازار‌های NFT معامله کرد و به شما این امکان را می‌دهد تا از خلاقیت خود کسب درآمد کنید.

استخراج NFT‌ها یک فرایند نسبتاً ساده است و بازار‌هایی مانند NFT LaunchPad، این فرآیند را برای مبتدیان آسان می‌کند. به دلیل رشد زیاد بازار NFT، رقابت بین سازندگان شدید است و هر روز مجموعه‌های جدیدی در بازار ظاهر می‌شوند. بنابراین، اگر می‌خواهید از این رویکرد استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که با به کارگیری خلاقیت، می‌توانید از بقیه متمایز شوید.

با فرض اینکه NFT خود را ایجاد کرده‌اید و آن را به بلاک چین اضافه کرده‌اید، حال باید منتظر بمانید تا ببینید آیا کسی آن را می‌خرد یا خیر. اینجاست که بازاریابی نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا بیشتر مجموعه‌های NFT برای سرمایه‌گذاران بالقوه قابل مشاهده نیستند مگر اینکه به طور موثر تبلیغ شوند. هنگامی که NFT شما فروخته شد، درآمد حاصل از فروش خود منهای کارمزد بازار (marketplace’s fee) را دریافت خواهید کرد. درآمدتان را می‌توانید به کیف پول کریپتو (crypto wallet) خود منتقل کنید.

6. معامله ان اف تی (NFT Trading)

معامله NFT مشابه NFT HODLing و Flipping NFTs است. این فرآیند بیشتر به دنبال افزایش سرمایه در بلندمدت به جای ورود و خروج هرچه سریعتر از بازار است. سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به معاملات NFT اغلب یک NFT را برای سود اندک می‌خرند و پس از مدتی می‌فروشند و سپس این روند را بار‌ها و بار‌ها تکرار می‌کنند.

 این روش به صبر و دانش بازار بسیار بیشتری نسبت به HODLing نیاز دارد، زیرا به خرید NFT‌های کم ارزش و سپس فروش آن‌ها در زمان مناسب متکی است. اما این فرایند می‌تواند منجر به افزایش سرمایه به صورت نمایی در بلندمدت شود. به همین دلیل است که این رویکرد در بین سرمایه‌گذاران با تجربه بسیار محبوب است.

7. روی استارتاپ‌های NFT سرمایه‌گذاری کنید

وقتی صحبت از نحوه کسب درآمد از NFT‌ها می‌شود، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های NFT به عنوان یک استراتژی عالی مطرح است. هنگام سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها، می‌توانید به طور غیر مستقیم از NFT درآمد کسب کنید. Non-Fungible-Token‌ها کاربرد‌های گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند که باعث می‌شود پتانسیل تغییر جهان را داشته باشند.

بسیاری از استارتاپ‌های NFT در بازار کریپتو به پیشرفت‌های بسیار خوبی رسیده‌اند. اگر بتوانید اولین قدم‌های خود را برای داشتن آینده‌ای درخشان در سرمایه گذاری بر روی nft‌ها بردارید، فوق‌العاده خواهد بود. استارت‌آپ‌های این حوزه راهی عالی برای کسب درآمد از NFT‌ بدون قرار گرفتن در معرض مستقیم بازار‌های پرنوسان هستند.

8. استیکینگ ان اف تی (Staking NFT)

یکی از جدیدترین روش‌های کسب در آمد در حوزه کریپتوکارنسی، استیکینگ ان اف تی یا سهامداری nft است. این روش به هولدر‌های ان اف تی اجازه می‌دهد تا در ازای دریافت پاداش، دارایی‌های خود را در پلتفرم‌های دیفای نگهداری کنند. آن‌ها نیازی به فروش مجموعه توکن‌های اف تی خود ندارند.

این روش کسب سود مشابه سودی است که از طریق بانک به دست می‌آید اما در این مورد هیچ واسطه‌ای وجود ندارد. سهامداری NFT به دنیای مالی غیرمتمرکز تعلق دارد در حالی که شکل بانکی آن متمرکز است.

نمونه‌هایی از پلتفرم‌هایی که سهامداری NFT را تسهیل می‌کنند عبارتند از:

9. اجاره دادن (rent)

NFT‌ها (توکن‌های غیر قابل تعویض) دارایی‌های دیجیتالی هستند که قابل کپی‌برداری نیستند. اما آیا می‌توان آن‌ها را اجاره کرد؟ فرآیند اجاره خیلی پیچیده نیست. دقیقاً مانند اجاره کردن یا اجاره دادن یک ملک است. در اجاره NFT، شما توکن خود را برای مدت معینی به شخصی می‌دهید و در ازای آن پول دریافت می‌کنید. اجاره راهی مؤثر برای کسب درآمد از NFT بدون از دست دادن مالکیت است.

10. مزایا و امتیاز‌ها ( NFT Royalties)

آیا می‌توان از چیزی ناملموس مانند NFT حق امتیاز کسب کرد؟

بله، حتی پس از فروش یک دارایی دیجیتال به شخص دیگری، سازنده می‌تواند حق امتیاز مادام العمر را به دست آورد. با این حال، سازنده باید این شرایط را اعمال کند که اگر کسی دارایی‌ای را که شما توسعه داده‌اید بخرد، تا پایان عمرتان بتوانید به وسیله آن حق امتیاز دریافت کنید.

برای هنرمندان، حق امتیاز یک روش عالی برای کسب درآمد غیرفعال (passive income) است. اگرچه ممکن است در ابتدا گیج‌کننده به نظر برسد، اما یکی دیگر از روش‌های خوب کسب درآمد از NFT، استفاده از همین حق امتیاز است.

 

مجموعه‌های دارای مجوز (Licensed Collectibles)

کلکسیون‌های فیزیکی و دنیای واقعی خود را به NFT تبدیل کنید، آن‌ها را بفروشید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شروع به کسب درآمد کنید. می‌توانید کلکسیون‌های فیزیکی خود را به صورت ایمن در بلاک چین ذخیره کنید و مبلغی برابر با قیمت فیزیکی آن یا بیشتر از آن دریافت کنید.

 امروزه، کارت‌های ورزشی محبوب‌ترین نوع کلکسیون‌های NFT دارای مجوز هستند. برند‌ها نیز با کلکسیون‌های دارای مجوز خود به گروه NFT می‌پیوندند تا بیشترین استفاده را از آن ببرند.

یکی از این برند‌ها NBA است که به تازگی مجموعه کارت‌های NFT خود را به بازار معرفی کرده است. هم اکنون، زمان مناسبی است که کلکسیون‌های فیزیکی خود را به NFT تبدیل کنید و آن‌ها را برای فروش قرار دهید.

 

کسب درآمد از ییلد فارمینگ ان اف تی (NFT-powered yield farming)

ییلد فارمینگ بسیار شبیه به استیکینگ می‌باشد اما تفاوت‌هایی با هم دارند. در ییلد فارمینگ کاربران با محصولات NFT خود می‌توانند به کشت سود بپردازند.

AMM‌ها یا بازارساز‌های خودکار (Automated Market Maker) که توسط NFT‌ها هدایت می‌شوند اکنون برای کاربران در دسترس هستند تا بازدهی و سود خود را افزایش دهند. به طور کلی NFT‌ها به زودی به یک جزء کلیدی AMM‌ها تبدیل می‌شوند. بازارسازی خودکار یک الگوریتم ریاضی است که برای معاملات بی‌واسطه در صرافی‌های غیر متمرکز شرایطی را برای انجام معامله فراهم می‌کند.  

ییلد فارمینگ (yield farming) به روش کسب سود از پروتکل‌های دیفای با هدف تولید بالاترین بازده ممکن از ارز‌های دیجیتال گفته می‌شود.

هنگامی که پروتکل‌های مختلف DeFi را ترکیب می‌کنید، می‌توانید بالاترین بازده ممکن را از دارایی‌های دیجیتال خود ایجاد کنید. این به عنوان "کشاورزی بازگشتی" یا return farming شناخته می‌شود.

برای نشان دادن اینکه چگونه توکن‌های LP-NFT ارائه‌شده به‌عنوان توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی در Uniswap می‌توانند به‌عنوان وثیقه استفاده شوند یا روی پروتکل‌های دیگر برای کسب بازدهی اضافی قرار بگیرند، از نمونه پلتفرم Uniswap استفاده می‌کنیم.

آن را به‌عنوان وسیله‌ای برای کسب بیشترین بازدهی و عملکرد در نظر بگیرید. با این روش، یک تکنیک درآمدزایی چند لایه که برای ییلد فارمینگ یا کشت سود ایده‌آل است، قابل اجرا می‌شود. فارمینگ یک راه عالی برای کسب درآمد از NFT‌ها بدون هیچ تلاشی است.

بازارساز خودکار همان طور که از نامش پیداست (بازارساز+خودکار)، یک الگوریتم ریاضی است که برای معاملات بی‌واسطه در صرافی‌های غیرمتمرکز، بازار ایجاد می‌کند. در اینجا منظور از بازار، شرایطی است که باید مهیا شود تا یک معامله انجام گیرد. این الگوریتم به‌صورت خودکار و با استفاده از مکانیسم عرضه و تقاضا، قیمت دارایی‌ها را تعیین کرده و به کاربران اجازه می‌دهد بدون ثبت سفارش خرید و فروش، و حتی بدون نیاز به طرف مقابل معامله (فروشنده یا خریدار) معاملات خود را انجام دهند.

 

کسب درآمد از ایردراپ‌های NFT

اگر تا به حال در زمینه ارز‌های دیجیتال فعالیت داشته باشید، با ایردراپ‌ها آشنایی دارید. با شرکت در ایردراپ‌های ارز‌های دیجیتال می‌توان به درآمد رسید. اگر بتوانید ایردراپ‌های معتبر را پیدا و در آن شرکت کنید، مطمئن باشید که به درآمد خوبی خواهید رسید.

این موضوع شامل ان اف تی‌ها نیز می‌شود. شما می‌توانید با شرکت در ایردراپ‌هایی که NFT پرداخت می‌کنند، ان اف تی دریافت کرده و با فروش آن‌ها درآمد کسب کنید.

 

منبع

business2community | businessinsider

 

جمع بندی:

به طور خلاصه، این راهنما هر آنچه را که باید در مورد چگونگی کسب درآمد با NFT بدانید را مورد بحث قرار داده است و 6 مورد از سودآورترین رویکرد‌هایی را که می‌توانید در بازار به آن بپردازید را نشان داده است. با توجه به اینکه شور و شوق زیادی در بازار NFT‌ها وجود دارد، هیچ نشانه‌ای از زوال دیده نمی‌شود. در این بازار پتانسیل بازدهی فوق‌العاده‌ای برای سرمایه‌گذاران وجود دارد که جایگزین مناسبی برای بازار‌های دارایی سنتی است.

سوالات متداول

مانند همه دارایی‌ها، NFT‌ها می‌توانند در صورت سرمایه‌گذاری درست و به جا، برای شما درآمد کسب کنند.

محبوب‌ترین راه این است که یک NFT را با قیمت پایین بخرید و سپس آن را با قیمت بالاتر برای کسب سود بفروشید. با این حال، شما همچنین می‌توانید از NFT‌ها با استخراج آن‌ها یا شرکت در بازی‌های P2E درآمد کسب کنید.

بله، با استفاده از بلاک چین، می‌توانید آن را به عنوان NFT در بازار‌های اختصاصی بفروشید. این بازار‌ها معمولاً درصد کمی از درآمد حاصل از فروش را به عنوان «کارمزد» برای تسهیل معامله می‌گیرند.

بله، این NFT‌ها را می‌توان در بازار‌ها فروخت، درست مانند سایر NFT‌ها. NFT‌های رایگان ارائه شده توسط افرادی مانند Bored Ape Yacht Club ارزش بالایی دارند و دارندگان می‌توانند بدون نیاز به انجام کاری درآمد کسب کنند.

دادن یک پاسخ قطعی به این سوال ممکن نیست زیرا پاسخ این سوال به عوامل مختلفی وابسته است. با این حال، با توجه به اینکه NFT‌ها در گذشته افراد را ثروتمند کرده‌اند (مانند کریپتوپانک‌ها)، بنابراین هم اکنون نیز چنین فرصت‌هایی وجود دارد.

برچسب ها:

زینب قرائتی

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی عظیم مدیا

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

مقالات مرتبط

نظرات