افیلیت مارکتینگ چیست؟ - چطور در بازاریابی وابسته موفق شویم؟

به کمک یک مشاور یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ احتیاج دارید؟

تاریخ انتشار: 24 اسفند، 1399 تاریخ آپدیت: 24 مهر، 1401 نویسنده: نسرین نجفی پور

افیلیت مارکتینگ چیست؟ - چطور در بازاریابی وابسته موفق شویم؟

 

شما هم از کارمندی خسته شده‌اید؟ دوست دارید هر موقع که دوست داشتید از خواب بیدار شوید، هر موقع که دوست داشتید شروع به کار کنید و در هر مکانی بتوانید کارتان را انجام دهید؟ یک خبر خوب! آن هم اینکه شغل بازاریابی تقریبا همه این شرایط را دارد. البته در حال حاضر مفهوم قدیمی خود را از دست داده است و دیگر خبری از تلفن زدن و رفتن به در خانه مردم نیست. می‌تون از طریق وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی این کار را انجام داد. افیلیت مارکتینگ، همکاری در فروش یا بازاریابی وابسته، یکی از روش‌های بازاریابی کم دردسر و با درآمد بالا است. معمولا شرکت‌ها این موقعیت را فراهم می‌کنند تا محصولاتشان فروش برود و عده‌ای دیگر هم به درآمد برسند. اگر دوست دارید به طور کامل در مورد این موضوع بدانید، با من در عظیم مدیا و مقاله affiliate marketing همراه شوید.

 

افیلیت مارکتینگ چیست ؟

 

افیلیت مارکتینگ چیست

 

بازاریابی وابسته فرآیندی است که در آن یک شرکت یا شخص وابسته برای محصولات شخص یا شرکت دیگر بازاریابی انجام می‌دهد و کمیسیون دریافت می‌کند. شرکت وابسته یک کالا را انتخاب می‌کند، آن را تبلیغ می‌کند و از هر فروش مقداری دستمزد می‌گیرد.

بازاریابی به شکل همکاری در فروش، یک روش محبوب برای ایجاد درآمد آنلاین است. این روش دو سر سود است. زیرا هم فروش برندها، شرکت‌ها و سایت‌های فروشگاهی بیشتر می‌شود و هم درآمد خوبی برای افرادی که به این کار علاقه‌مند هستند، ایجاد می‌کند. جالب است بدانید که 81٪ از برندها و 84٪ از ناشران از افیلیت مارکتینگ استفاده می‌کنند. این آمار هر ساله با افزایش هزینه‌های بازاریابی وابسته افزایش پیدا می‌کند. همچنین 16٪ از کل سفارش‌های آنلاین تحت تأثیر بازاریابی وابسته است.

در این بازاریابی از انواع روش‌ها و توانایی‌های افراد و شرکت‌ها برای افزایش فروش استفاده می‌شود. معمولا یک استراتژی بازاریابی موثر طراحی می‌شود و کار طبق آن پیش می‌رود. مثلا طراحی سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو و قرار دادن لینک‌های وب‌سایت فروشگاهی در صفحات وب‌سایت، یکی از این روش‌ها است. البته هزینه‌های این روش تقریبا زیاد است، به صبر و حوصله احتیاج دارد و باید علاقه زیادی به آن داشت. ولی اگر استراتژی به درستی انجام شود، درآمد خوبی به دست می‌آید.

به طور کلی affiliate marketing سه گروه مختلف را درگیر می‌کند:

بین این گروه‌ها رابطه پیچیده‌ای وجود دارد و اگر در این مورد اطلاعات خوبی داشته باشیم، می‌توانیم همکاری در فروش موفقی را تجربه کنیم.

فروشندگان و سازندگان محصول

فروشنده، چه یک برند شخصی و چه یک شرکت بزرگ باشد؛ چه یک فروشنده معمولی، بازرگان، سازنده کالا یا هر ارائه‌دهنده دیگری باشد، بالاخره در حال عرضه یک محصول است. این محصول می‌تواند کالای فیزیکی، خدمات یا حتی آموزش‌ موضوعی خاص باشد. فروشنده یا برند موردنظر به حضور فعال در بازاریابی نیازی ندارد. اما با این روش و تقسیم درآمد حاصل از فروش، کسب درآمد می‌کند.

مثلا فروشنده می‌تواند یک بازرگان تجارت الکترونیک باشد که می‌خواهد با پرداخت پول به وب‌سایت‌های وابسته، مخاطبینی برای محصولات خود پیدا کند. یک شرکت SaaS هم می‌تواند برای فروش نرم‌افزار بازاریابی خود از شرکت‌های وابسته استفاده کند. به هر حال یک ارائه‌دهنده محصول یا خدمات در این چرخه وجود دارد.

شرکت وابسته و تبلیغ‌کننده در افیلیت مارکتینگ

 

 شرکت وابسته و تبلیغ‌کننده در افیلیت مارکتینگ

 

فرد یا شرکت وابسته که به عنوان ناشر هم شناخته می‌شود، محصول موردنظر را به روشی جذاب به مصرف‌کنندگان بالقوه عرضه می‌کند. شرکت وابسته مصرف‌کنندگان را ترغیب می‌کند که محصول موردنظر را که دارای یک ارزش و کاربرد خاص است تهیه کنند. اگر مصرف‌کننده محصول را بخرد، فرد یا شرکت وابسته بخشی از سود به دست آمده را دریافت می‌کند. شرکت‌های وابسته اکثرا مخاطبان خاصی دارند و برای آن‌ها بازاریابی می‌کنند. واسطه‌ها معمولا به منافع مخاطبانشان پایبند هستند و این موضوع، اعتماد مشتریان را جلب می‌کند.

مشتریان و مصرف‌کننده‌ها 

ممکن است مصرف‌کننده اطلاعی از روند فروش و بازاریابی نداشته باشد و تنها از طریق راه‌هایی که شرکت وابسته مطرح کرده است، خرید خود را انجام دهد. شرکت‌های وابسته محصولات را در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها به اشتراک می‌گذارند و مخاطبین و مشتریان، آن‌ها را خریداری می‌کنند. با خرید یک کالا، فروشنده و شرکت وابسته سود به دست آمده را تقسیم می‌کنند. البته اکثر مواقع شخص یا شرکت وابسته درصدی (مثلا 5-10%) از سود فروش را می‌گیرد و تقسیم به معنای سهم برابر از فروش نیست.

 

کسب درآمد در افیلیت مارکتینگ 

 

کسب درآمد در افیلیت مارکتینگ 

 

افیلیت مارکتینگ روش سریع و ارزانی برای کسب درآمد است. اگر به بازاریابی در محیط آنلاین علاقه داشته باشید، می‌توانید این کار را امتحان کنید. اما چگونه با این روش حقوقتان را دریافت می‌کنید؟ برخی مواقع روند محاسبه و دریافت پورسانت کمی پیچیده می‌شود. به هر حال روش‌های مختلفی برای دریافت کارمزد وجود دارد و گاهی اوقات این روش‌ها خیلی سودآور و گاهی هم کم سود هستند. به هر حال درآمدها از چند روش به دست می‌آیند:

 1. پرداخت به ازای هر فروش: ساختار افیلیت مارکتینگ استاندارد به صورت پرداخت به ازای هر فروش است. در این روش تاجر درصدی از قیمت فروش محصول را به فرد یا شرکت بازاریاب می‌دهد.
 2. پرداخت به ازای هر لید: در این روش شرکت تولیدکننده به ازای لیدها یا مشتریان بالقوه‌ای که شخص وابسته معرفی می‌کند، پورسانت می‌دهد. شرکت وابسته باید مشتری را متقاعد کند که به وب‌سایت تولیدکننده مراجعه کند و اقدامات مورد نظر را انجام دهد. مثلا اقداماتی مثل پر کردن فرم تماس، ثبت نام برای آزمایش یک محصول، اشتراک در خبرنامه یا دانلود یک نرم‌افزار یا فایل.
 3. پرداخت به ازای هر کلیک: این روش شرکت وابسته را به هدایت مجدد مصرف‌کنندگان به وب‌سایت موردنظر تشویق می‌کند. یعنی شرکت وابسته باید مصرف‌کننده را به وب‌سایت شرکت فروشنده سوق دهد. با ورود لید و مشتری به سایت و کلیک روی بنرها و محصولات، شخص وابسته کارمزد دریافت می‌کند.

 

چرا باید افیلیت مارکتینگ را انتخاب کنیم؟

 

مزایای افیلیت مارکتینگ

 

تا اینجا با همکاری در فروش آشنا شدید و دیدید که چگونه انجام می‌شود. همچنین متوجه شدید که افراد وابسته از چه روش‌هایی به درآمد می‌رسند. اما می‌خواهیم بدانیم که اصلا چرا باید این روش را انتخاب کنیم و مزایای افیلیت مارکتینگ چیست. در ادامه این دلایل ذکر شده‌اند.

کسب درآمد با عملکرد تقریبا منفعلانه

هر شغلی که داشته باشید، برای کسب درآمد باید صبح زود بیدار شوید، در محل کار حاضر باشید و کار خاصی انجام دهید. به هر حال نمی‌توانید بیکار بمانید یا در خواب باشید و پول دربیاورید. اما همکاری در فروش دقیقا همینطور است. یعنی شما حتی در خواب هم پول به دست می‌آورید. کافی است زیرساخت‌های لازم را از قبل آماده کنید؛ برای رشد و توسعه وب‌سایت خودتان یا پیج اینستاگرامتان تلاش کنید؛ ولی از یک زمان به بعد با خرید مشتریان به راحتی پورسانت می‌گیرید. یعنی در اوایل کار کمی زمان و پول سرمایه‌گذاری می‌کنید و سپس بازدهی مداوم آن را در زمان خرید محصولات می‌بینید. حتی ممکن است در مسافرت باشید یا کار دوم خود را انجام دهید و از این طریق هم درآمد کسب کنید.

عدم نیاز به پشتیبانی مشتری

معمولا فروشنده‌ها و شرکت‌های شخصی که ارائه‌دهنده محصولات یا خدمات هستند، با مصرف‌کنندگان خود تماس می‌گیرند و از رضایت آن‌ها مطمئن می‌شوند. در روش همکاری در فروش نیازی به این کار نیست. تنها وظیفه بازاریاب، پیوند دادن فروشنده و مصرف‌کننده است.

امکان انجام کار افیلیت مارکتینگ در خانه 

 

امکان انجام کار افیلیت مارکتینگ در خانه

 

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید در خانه بمانید و ترجیحا بیرون نروید، این روش برای شما عالی است. می‌توانید کمپین‌هایی راه‌اندازی کنید و با معرفی سایت‌های فروشگاهی و محصولی که فروشندگان ارائه می‌دهند، درآمدزایی کنید. حتی لازم نیست لباس خود را عوض کنید یا از تختتان پایین بیایید. البته این یک شوخی است! ولی به هر حال شغلی عالی برای افراد درون‌گرا که به ماندن در خانه علاقه دارند، محسوب می‌شود.

یک روش مقرون به صرفه

اکثر مشاغل برای تأمین مالی محصولات، به هزینه‌های اولیه و جریان‌های نقدی نیاز دارند. اما همکاری در فروش با هزینه کم انجام می‌شود. یعنی شما می‌توانید خیلی سریع و بدون دردسر کار خود را شروع کنید. لازم نیست محصولی تولید کنید یا خودتان خدماتی ارائه دهید. شروع این کار نسبتا ساده است.

affiliate marketing راحت و انعطاف‌پذیر است

شما با این کار به یک فریلنسر تبدیل می‌شوید. مزایای فریلنسری در این است که برای تعیین اهدافتان، هدایت مسیر، انتخاب محصولات و حتی تعیین ساعات کاری خود کاملا مستقل هستید. پس می‌توانید کارهای متنوعی انجام دهید، روی کمپین‌های ساده تمرکز کنید و از دست محدودیت‌ها و مقررات شرکت راحت شوید.

درآمد بیشتر بر مبنای عملکرد بهتر

معمولا در شغل‌های دولتی و کارمندی با انجام بهتر وظایف و افزایش راندمان، حقوق بیشتری نمی‌گیرید. البته این موضوع اخلاقی است و به وجدان شما ارتباط دارد. اما به هر حال یک واقعیت تلخ است. خوشبختانه درآمد شما در بازاریابی وابسته به عملکردتان بستگی دارد. هر چقدر وقت و انرژی بیشتری بذارید و با فکر و دقت بیشتری کار کنید، درآمد بیشتری هم دریافت می‌کنید.

 

انواع کانال‌ها و روش‌های انجام افیلیت مارکتینگ

 

انواع کانال‌ ها و روش‌ های انجام افیلیت مارکتینگ

 

شرکت‌های وابسته برای اطمینان از درگیر کردن مخاطبان و فروش بیشتر، روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. البته این روش‌ها چند مورد بیشتر نیستند و معمولا از یک یا همه آن‌ها به طور همزمان استفاده می‌شود. اما انتخاب روش‌ها به نوع محصولات، مشتریان و بازار آن محصول ارتباط دارد. در ادامه انواع روش‌های تبلیغات وابسته را توضیح می‌دهیم.

اینفلوئنسرها، فعال در افیلیت مارکتینگ

اینفلوئنسر فردی است که روی تصمیمات خرید بخش بزرگی از مردم تاثیر می‌گذارد. او موقعیت عالی برای استفاده از این روش و کسب درآمد بالا را دارد و معمولا هم نهایت استفاده را از این موقعیت می‌کند. این افراد فالوورهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند و به راحتی از این طریق محصولات مختلف را تبلیغ می‌کنند. با توجه به تاثیرگذاری این افراد بر فالوورها، فروشندگان از همکاری با آن‌ها راضی هستند و حتی گاهی اوقات محصولاتی مخصوص آن فرد تولید می‌کنند. این اتفاق در صنعت لوازم آرایشی خیلی زیاد دیده می‌شود. کافی است لینک وب‌سایت یا درگاه خرید را برای مخاطبین قرار دهند و با خرید این افراد، سود خود را دریافت کنند.

نقش بلاگرها در همکاری در فروش 

 

نقش بلاگرها در همکاری در فروش | affiliate marketing

 

بلاگرها وبلاگ‌نویسان یا تولیدکنندگان محتوا در شبکه‌های اجتماعی هستند. این افراد به خاطر توانایی خوب در بهینه‌سازی موتور جستجو و تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی موقعیت مناسبی برای تبلیغات دارند. این افراد بررسی جامعی روی محصولات و خدمات انجام می‌دهند و در وبلاگ، وب‌سایت یا رسانه اجتماعی خود در مورد آن می‌نویسند. البته باید لینک ورود به سایت و فروشگاه آنلاین را در وبلاگشان قرار دهند. این افراد به خاطر این کار خود پاداش می‌گیرند. گاهی اوقات هم مانند اینفلوئنسرها به تبلیغ می‌پردازند و به ازای فروش محصولات کارمزد می‌گیرند.

لیست‌های ایمیل و بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی سابقه‌ای قدیمی دارد، اما هنوز هم از آن استفاده می‌شود. جالب است بدانید که این روش در افیلیت مارکتینگ هم کاربرد دارد. برخی از شرکت‌های وابسته لیست‌های ایمیلی دارند که از آن‌ها برای تبلیغ محصولات فروشنده استفاده می‌کنند. برخی دیگر ممکن است از خبرنامه‌های ایمیلی استفاده کنند و پس از خرید مشتری کارمزد بگیرند. روش دیگری هم وجود دارد. مثلا شرکت وابسته به مرور یک لیست ایمیل ایجاد می‌کند. این لیست از کمپین‌های بازاریابی مختلف جمع‌آوری می‌شود. سپس تبلیغ محصولات را با ایمیل مارکتینگ انجام می‌دهد.

وب‌سایت‌های بزرگ و کار افیلیت مارکتینگ 

این سایت‌ها که برای جذب بازدید بسیار بالا طراحی شده‌اند، سعی دارند مخاطبان میلیونی جذب کنند. این وب‌سایت‌ها با استفاده از بنرها و لینک‌های متنی، محصولات خود را تبلیغ می‌کنند. این روش در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد و باعث نرخ تبدیل می‌شود. در نهایت این وب‌سایت‌ها درآمد بالایی برای فروشنده و شرکت وابسته به وجود می‌آورند. وب‌سایت‌هایی که اخبار هنرمندان و حاشیه‌های مختلف را می‌نویسند و بازدیدکنندگان زیادی دارند، در این دسته قرار می‌گیرند. 

 

چکار کنیم تا یک افیلیت مارکتر موفق شویم؟

 

چکار کنیم تا یک افیلیت مارکتر موفق شویم؟ | افیلیت مارکتینگ

 

روابط بهتر برای همکاری در فروش بهتر

برای اینکه بتوانید مخاطبینتان را به خرید محصولات پیشنهادی جذب کنید، باید رابطه خوبی با آن‌ها داشته باشید. این موضوع کمک می‌کند که علایق آن‌ها را بشناسید و کمپین‌هایتان را با توجه به آن تغییر دهید. همه این‌ها نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد. بهتر است خود را به عنوان یک متخصص در یک زمینه خاص معرفی کنید. بنابراین به جای تبلیغ تعداد زیادی محصول، مشتریان بیشتری را برای محصولات خاص جذب می‌کنید. همچنین سعی کنید با وبلاگ‌نویسان و اینفلوئنسرها ارتباط خوبی داشته باشید. علاوه بر این توانایی ارسال ایمیل هم داشته باشید. سعی کنید تا می‌توانید ایمیل و اطلاعات تماس افرادی که خودشان مایل هستند را به دست بیاورید.

شروع به بررسی محصولات و خدمات کنید

 

بررسی محصولات و خدمات در افیلیت مارکتینگ

 

در این روش بازاریابی شکل‌گیری اعتماد بین واسطه و خریداران خیلی مهم است. باید محصولی را تبلیغ کنید که هیچ کمبودی نداشته باشد. علاوه بر این باید کاملا به آن اعتقاد داشته باشید و بتوانید این حس را به مخاطبیتان هم القا کنید. همیشه کمپین‌های خود را حول محصولات ارزشمند برگزار کنید و مطمئن شوید که مخاطبینتان از آن‌ها راضی هستند. اگر محصولات خوبی از برندهای برتر معرفی کنید، نرخ تبدیل قابل توجهی به دست می‌آورید.

از طریق انواع کانال‌هایی که در اختیار دارید، در مورد محصول و خدماتی که معرفی می‌کنید نظر بدهید. دلایل معرفی آن محصول و مزایای استفاده از آن را بگویید. حتی این محصولات را با سایر محصولات مشابه مقایسه کنید تا تاثیرگذاری شما بیشتر شود. این کارها باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود. هرگز به طور مستقیم مخاطبینتان را به خرید یک محصول ترغیب نکنید. تنها محصولات را معرفی کنید و بگذارید خودشان تصمیم بگیرند. هر چقدر بهتر و مفیدتر ارائه دهید و توصیه‌های با کیفیتی داشته باشید، احتمال بازگشت افراد به پیج شما و نهایتا خرید از طریق لینک‌های شما هم بیشتر می‌شود.

از چندین منبع در افیلیت مارکتینگ استفاده کنید

 

 از چندین منبع در افیلیت مارکتینگ استفاده کنید

 

فقط به یک کمپین بازاریابی ایمیلی یا وبلاگ‌نویسی اکتفا نکنید و وقتتان را صرف بازاریابی در انواع کانال‌ها کنید. برای موفقیت در کسب و کارِ افیلیت مارکتینگ، وبلاگ‌نویسی کنید، مخاطبانتان در رسانه‌های اجتماعی را جمع‌آوری کنید و برای آن‌ها تبلیغات کنید. انواع استراتژی‌های بازاریابی را آزمایش کنید تا ببینید مخاطبان شما به کدام یک پاسخ بهتری می‌دهند.

کمپین‌ها را با دقت انتخاب کنید

هر چقدر هم مهارت‌های بازاریابی خوبی داشته باشید، یک محصول خوب نسبت به یک محصول بد درآمد بهتری برای شما خواهد داشت. قبل از تبلیغ یک کالا وقتتان را صرف بررسی میزان تقاضا کنید. قبل از همکاری با فروشنده حتما با دقت درباره او تحقیق کنید. وقت و مخاطبین شما ارزش زیادی دارند و باید در مورد کالایی که برای آن تبلیغ می‌کنید، وقت کافی بگذارید. سعی کنید در کمپین‌های بازاریابی مناسب شرکت کنید و هر محصولی را تبلیغ نکنید. 

در جریان ترندهای روز باشید

در حوزه بازاریابی وابسته رقابت جدی و شدیدی وجود دارد. برای اطمینان از برنده شدن در این رقابت، باید همواره به روز باشید و متناسب با نیاز مخاطبین و ترندهای روز پیش بروید. از روش‌های جدید بازاریابی استفاده کنید و خبرهای جدید در مورد بازاریابی اینترنتی، الگوریتم‌های گوگل و شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید.

با انواع فروشنده‌ها کار کنید

همه تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد قرار ندهید. اگر فقط محصولات یک فروشنده را تبلیغ کنید، تنها یک منبع درآمد دارید و ممکن است در آن کانال فروش زیادی نداشته باشید. اما کار کردن با انواع فروشنده‌ها (البته فقط در یک رده و حوزه – مثلا حوزه مواد غذایی یا پوشاک) نرخ تبدیل و فروش را بیشتر می‌کند. البته می‌توانید طیف گسترده‌ای از محصولات را هم معرفی کنید. اما بهتر است در یک زمینه متخصص شوید.

همواره نرخ تبدیل خود را آزمایش و بهینه کنید

باید همواره تعداد فالوورهایتان، افرادی که به پیجتان اضافه می‌شوند، ورودی‌های وب‌سایت، تعداد کلیک‌ها و در نهایت فروش را بررسی کنید تا ببینید آیا نرخ تبدیل شما در حال افزایش است یا خیر. مثلا ممکن است در حال حاضر در یک ماه 5000 بازدید و 100 فروش داشته باشید. پس نرخ تبدیل شما 2% است. برای افزایش فروش می‌توانید بازدیدکنندگان و فالوورهایتان را افزایش دهید و استراتژی خود را برای دستیابی به 200 فروش تغییر دهید. می‌توانید از بهینه‌سازی صفحه فرود (landing page)، دکمه‌های CTA جذاب و یک استراتژی بهینه‌سازی نرخ تبدیل استفاده کنید. با آزمایش و بهینه‌سازی سایتتان نتایج عالی می‌گیرید. انجام تبلیغات برای افزایش فالوور هم مفید است.

تمرکز روی منابع ترافیکی در افیلیت مارکتینگ 

اگر از طریق وب‌سایت (و البته شبکه‌های اجتماعی) کارتان را پیش می‌برید، باید منبع ترافیک خود را بدانید و اطلاعاتی در مورد مخاطبینتان کسب کنید. منابع ترافیک شامل ترافیک ارگانیک، پولی، رسانه‌های اجتماعی و ایمیل است. می‌توانید این داده‌ها را از نرم‌افزار بازاریابی Google Analytics مشاهده کنید. در این صورت اطلاعاتی مثل زمان ماندن کاربر در صفحه، نرخ خروج، موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت، دستگاهی که با آن وارد کانال شما شده است (موبایل یا رایانه) و موارد دیگر را مشاهده کنید. با این داده‌ها تلاشتان را برای رسیدن به بالاترین ترافیک و تصمیم‌گیری آگاهانه، افزایش نرخ تبدیل و فروش، بیشتر و بهتر کنید.

 

کاربرد Affiliate marketing در ایران

افیلیت مارکتینگ در کشور ما هم جا افتاده است و خیلی از افراد از طریق سایت‌هایی مثل دیجی کالا، پارسیان کالا و زنبیل توانسته‌اند درآمدزایی کنند. افراد علاقه‌مند می‌توانند در بخش خاصی از این سایت‌ها ثبت نام کنند و یک کد یا لینک اختصاصی دریافت کنند. سپس این لینک را در بایوی پیج، صفحات مختلف وبلاگ، وب‌سایت و استوری اینستاگرام خود قرار دهند. مشتریان باید از طریق این لینک وارد سایت‌های فروشنده شوند تا کارمزد برای شخص واسطه محاسبه و به حساب او وارد شود.

علاوه بر این اینفلوئنسر مارکتینگ هم کاملا جا افتاده است و درآمدهای عالی برای این افراد به ارمغان آورده است. این روش برای افرادی که دوست دارند درآمد خوبی داشته باشند و صبر و حوصله راه‌اندازی وب‌سایت یا بازاریابی در اینستاگرام را هم دارند، بسیار عالی است.

 

نکات کلیدی

 1. پرداخت به ازای هر فروش
 2. پرداخت به ازای لید
 3. پرداخت به ازای هر کلیک
 1. کسب درآمد با عملکرد تقریبا منفعلانه
 2. عدم نیاز به پشتیبانی مشتری
 3. امکان انجام کار در خانه 
 4. یک روش مقرون به صرفه
 5. راحت و انعطاف‌پذیر 
 6. درآمد بیشتر بر مبنای عملکرد بهتر
 1. برقراری روابط بهتر 
 2.  بررسی محصولات و خدمات برای جلب اعتماد مشتری
 3. استفاده از چندین منبع بازاریابی 
 4. انتخاب کمپین های مناسب 
 5. همسویی با ترندهای روز 
 6. همکاری با فروشنده ها 
 7. آزمایش و بهینه سازی نرخ تبدیل 
 8. تمرکز کردن روی منابع ترافیکی 

 

منابع: bigcommerce | shopify | investopedia

 

سوالات متداول

بازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگ یک مدل تبلیغاتی است که در آن یک شرکت یا فرد واسطه ترافیک و فروش فروشنده اصلی را افزایش می‌دهد و از این طریق کسب درآمد می‌کند.

یک سایت یا برنامه افیلیت مارکتینگ پیدا کنید و به آن بپیوندید؛ پیشنهادات خود را برای تبلیغ انتخاب کنید؛ برای هر پیشنهاد یک لینک منحصر‌به‌فرد دریافت کنید؛ لینک‌ها را در وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت خود به اشتراک بگذارید؛ هر زمان که کسی از لینک‌های شما برای خرید استفاده کند، کمیسیون به حسابی که به فروشنده اعلام کرده‌اید ریخته می‌شود.

همیشه برای شروع کار افیلیت مارکتینگ به وب‌سایت نیاز ندارید. اما به یک سری مخاطب و بازدیدکننده نیاز دارید. می‌توانید از کانال‌های یوتیوب، پیج اینستاگرام، فیسبوک و … استفاده کنید. بالاخره باید جایی پیدا کنید تا لینک اختصاصی خودتان را در آن قرار دهید.

کاری را که انجام می‌دهید، دوست داشته باشید باید مراحل اولیه کار را یاد بگیرید و انجام دهید از دیگران بیاموزید درباره محصولی که تبلیغ می‌کنید اطلاعات کسب کنید مقاوم باشید یک طرح درست داشته باشید جایگاه خود را قوی کنید و اعتبار کسب کنید فراموش نکنید که هیچ وقت برای شروع دیر نیست تیم خود را بسازید فعال بمانید.

برچسب ها:

نسرین نجفی پور

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی عظیم مدیا

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

مقالات مرتبط

نظرات