101 مورد از بهترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

به کمک یک مشاور یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ احتیاج دارید؟

تاریخ انتشار: 17 آبان، 1400 تاریخ آپدیت: 24 مهر، 1401 نویسنده: نسرین نجفی پور

101 مورد از بهترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

پول درآوردن و درآمدزایی، یکی از بهترین تجربه‌های زندگی انسان است. افرادی که برای اولین بار حقوق دریافت کرده‌اند می‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم. مستقل شدن! داشتن پول خیلی از مشکلات را حل می‌کند و حس آزادی به ما می‌دهد. اما برای رسیدن به پول باید چکار کنیم؟ داشتن شغل و کسب و کار، مهم‌ترین مسئله در رسیدن به پول است. خیلی از افراد به دنبال شغلی در راستای تحصیلاتشان می‌روند و برخی هم به راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی فکر می‌کنند.

هر فردی در جامعه راه خود را در زندگی طی می‌کند. برخی دوست دارند زندگی کارمندی داشته باشند و حقوق ثابت ولی مطمئن دریافت کنند. برخی دیگر ریسک‌پذیر هستند و کسب و کار خودشان را راه می‌اندازند. اما برخی دیگر دوست دارند یک شغل خانگی داشته باشند و همانطور که در منزل هستند، مشغول به کار باشند. چنین مشاغلی برای خانم‌های خانه‌دار، افرادی که در شهرهای کوچک یا روستا هستند یا مردانی که به دنبال شغل دوم هستند خیلی مناسب است.

 

چرا کسب و کارهای کوچک خانگی؟

کسب و کارهای خانگی مزایای زیادی دارند که باعث می‌شود خیلی از افراد به سمت آن‌ها بروند. البته ممکن است در ابتدا درآمد کمی داشته باشند یا درآمد با مخارج مساوی باشد، اما بعدا شما را به سود زیادی می‌رسانند. معمولا درآمد حاصل از این کارها بیشتر از درآمد ثابت کارمندی است.

خیلی از هزینه‌ها در کسب و کارهای خانگی حذف می‌شوند و مهم‌تر از همه کل سود برای شما باقی می‌ماند و مجبور نیستید آن را با کسی تقسیم کنید؛ مگر اینکه کارگر یا شریکی داشته باشید. در عین حال این مشاغل در هر شرایطی قابل انجام هستند و می‌توان آن‌ها را با هر سرمایه‌ای شروع کرد و کم کم بیزینس را رشد و توسعه داد.

یکی دیگر از دلایلی که کسب و کارهای پرسود خانگی را محبوب کرده است، این است که افراد با هر سن و جنسیتی می‌توانند آن را شروع کنند. مثلا اگر دختر و پسر نوجوان شما به دنبال مستقل شدن هستند و دوست دارند درآمد خود را داشته باشند، می‌توانید از این طریق به آن‌ها کمک کنید تا برای اولین بار پول به دست بیاورند.

پس اگر از کار کردن برای دیگران خسته شده‌اید، دوست دارید استقلال داشته باشید و در عین حال سرمایه کافی ندارید، یک کسب و کار کوچک خانگی راه بیندازید. می‌توانید در همان زمینه‌ای که تخصص دارید، کارتان را شروع کنید. چه خیاطی و آرایشگری باشد یا طراحی سایت و گرافیک. فقط شروع کنید! چون معمولا احتمال موفقیت در کسب و کارهای خانگی خیلی بالا است.

 

اهمیت و مزایای وجود کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

مزایای کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

کار کردن در خانه و راه‌اندازی کسب و کار در منزل، یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌های درآمدزایی است. در این روش خیلی از هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کنند و در وقت هم صرفه‌جویی می‌شود. علاوه بر این افراد بیکار فرصت‌های شغلی خوبی به دست می‌آورند. در ادامه مزایای کار تولیدی در خانه را به طور کامل بیان کرده‌ایم:

کاهش نرخ بیکاری

کسب و کارهای خانگی واقعا نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری داشته‌اند؛ تا جایی که در 150 کشور جهان بین 15-80% از نیاز اشتغال را تامین کرده‌اند. همین موضوع باعث بهبود وضعیت اقتصادی خانوارها می‌شود و کیفیت زندگی را بهتر می‌کند.

کاهش هزینه‌ها

یکی دیگر از مزایای شغل‌های خانگی، کاهش بسیاری از هزینه‌ها است. مثلا نیازی به اجاره ساختمان و دفتر نیست، هزینه‌های اضافی برای قبض‌های برق، آب و تلفن پرداخت نمی‌شود و پولی هم بابت بنزین یا سایر هزینه‌های حمل و نقل خرج نمی‌شود. در ضمن همه سود به دست آمده از کار به فرد صاحب کار می‌رسد.

صرفه‌جویی در وقت با کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

داشتن وقت بیشتر، یکی دیگر از مزایای مشاغل خانگی است. مثلا زمان زیادی را در ترافیک و مسیر رسیدن به محل کار صرف نمی‌کنند و بدون دغدغه و اعصاب خوردی کارشان را با آرامش انجام می‌دهند. علاوه بر این خانم‌ها وقت بیشتری برای رسیدن به کارهای منزل دارند و می‌توانند در حین انجام کار به آشپزی و بچه‌داری هم بپردازند. گرچه انجام همه این کارها کنار هم سخت است و نیاز به کمک همسر یا افراد دیگری دارند.

علاوه بر این کار در منزل ساعت‌ کاری انعطاف‌پذیری برای شما به ارمغان می‌آورد. مثلا خانم‌ها می‌توانند در ساعاتی از شب کار کنند و نیمه روز را به آشپزی بپردازند. به هر حال ساعت‌های کاری در کسب و کارهای کوچک خانگی انعطاف‌پذیر است.

عدم نیاز به سرمایه بالا

همانطور که در بخش‌های قبلی گفتیم مشاغل خانگی پرسود نیازی به سرمایه‌های آنچنانی ندارند. چون خیلی از هزینه‌ها در این کسب و کارها اصلا وجود ندارد. با این وجود به سرمایه بالایی هم برای شروع کار نیازی نیست. زیرا کارمندی وجود ندارد که بخواهید به او حقوق بدهید یا او را بیمه کنید – حداقل در ماه‌های اول می‌توانید کارمندی نداشته باشید -. علاوه بر این می‌توان کار را با سرمایه کم شروع کرد و کم کم با درآمدزایی بیشتر، سرمایه را بیشتر کرد و کسب و کار را توسعه داد.

استقلال کافی برای پیشبرد کارها

یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده مهم مشاغل خانگی این است که مدیریت و ریاست همه امور به دست خودتان است. استقلال کافی دارید و می‌توانید هر طور که صلاح می‌دانید کارها را پیش ببرید و تصمیمات مهم را بگیرید. مخصوصا اگر شریکی نداشته باشید و کاملا مستقل فعالیت کنید.

خلاقیت بالا و امکان طرح ایده‌های جدید

معمولا یک کسب و کار کوچک خانگی به خلاقیت نیاز دارد تا تفاوت‌هایی ایجاد کند و با وجود همین تفاوت‌ها موفق شود. این مشاغل به ایده و خلاقیت جدید نیاز دارند و در عین حال انسان‌های خلاقی از شما می‌سازند. تولید محصولات جدید، زیبا و مفید همیشه طرفدار دارند و باعث دوام مشاغل خانگی موفق می‌شوند.

ریسک پایین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

ریسک پایین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

یکی دیگر از مزایای مهم مشاغل آموزشی، خدماتی و تولیدی کوچک خانگی ریسک پایین آن‌ها است. این کسب و کارها معمولا ورشکستی ندارند و حتی در بحران‌های اقتصادی هم می‌توانند خود را حفظ کنند و درآمد داشته باشند. نظرسنجی‌ها و مطالعات نشان داده است که کسب و کارهای خانگی در شرایط نامطلوب اقتصادی عملکرد بهتری دارند و احتمال شکست آن‌ها پایین‌تر است.

افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

شاید باور نکنید ولی راه‌اندازی یک شغل پرسود خانگی باعث افزایش خودباوری افراد می‌شود و رسیدن به رویاها خیلی راحت‌تر خواهد بود. درآمدزایی راحت، بی دردسر و سود بالا که تنها برای خود شماست، مشاغل خانگی را به یکی از بهترین ایده‌های درآمدزایی تبدیل کرده است.

ثبت برند شخصی با مشاغل خانگی

اتفاق جذاب دیگر در مشاغل خانگی این است که اشخاص می‌توانند برند شخصی خود را راه‌اندازی کنند. با گذشت زمان و سود بیشتر آن را ثبت کنند و کم کم برای برندشان تبلیغات وسیعی انجام دهند. مزیت اصلی کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی این است که می‌توان با سود کم راه‌اندازی کرد ولی هیچ محدودیتی بابت رشد و توسعه آن وجود ندارد.

خیلی از برندهای بزرگ دنیا از خانه‌ها و گاراژهای کوچک شروع شده‌اند و هم‌اکنون کل بازار دنیا را در دست گرفته‌اند. افرادی مانند بیل گیتس، مارک زاکربرگ و شرکت سامسونگ در ابتدا به این بزرگی که می‌بینید نبودند و با کمترین امکانات کار خود را آغاز کردند.

کسب و کارهای خانگی باعث درآمدزایی بیشنر برای خانواده‌ها می‌شود و کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد.

 

تاریخچه کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

شاید طول عمر کسب و کارهای خانگی به اندازه طول عمر انسان هوشمند و پس از آن باشد؛ افرادی که دامداری و زراعت را به عنوان شغل انتخاب می‌کردند و محیط زندگی آن‌ها تبدیل به مکانی برای امرار معاش می‌شد. حتی بعدها که مبادله کالا به کالا نیز رواج پیدا کرد، افراد به واسطه شغلی که داشتند، وسایل موردنیاز خود را از طریق مبادله به دست می‌آوردند.

مثلا فردی که زراعت می‌کرد برای به دست آوردن خیلی از کالاهای موردنیاز خود میوه، سبزیجات و غلات را مبادله می‌کرد. به همین دلیل هر فردی با شغل خاص خود شناخته می‌شد. خیلی از افراد به نجاری، آهنگری و ... روی آوردند و مشاغل محدود به کشاورزی و دامداری نبودند.

به هر حال انسان‌ها در ابتدا شغل خود را در خانه و محیط اطراف آن آغاز کردند. کم کم با گذشت زمان به مشاغل متفاوتی روی آوردند و فعالیت خود را خارج از منزل انجام دادند. کم کم بازارها شکل گرفتند و پول به وجود آمد.

مشاغل اولیه انسان‌ها شامل دامداری، کشاورزی، سفالگری، نجاری، آهنگری، بافت پارچه، فرش و ... بود. با گذشت زمان مشاغل دیگری به وجود آمدند و کسب و کارها از حالت خانگی خارج شدند. اما در سال‌های اخیر و با توجه به اوضاع اقتصادی متفاوتی که به وجود آمده است، مشاغل خانگی باز هم رونق پیدا کرده‌اند.

جالب است بدانید که اولین تحقیقات در این زمینه در سال 1978 انجام شد و اصطلاح کسب و کار خانگی مورد استفاده قرار گرفت. اما این اصطلاح در اصل برای صنایعی که در روستا وجود داشتند به کار برده شد و بعدا برای مشاغل خانگی مورد استفاده قرار گرفت. در این تحقیقات زنان بیشترین نقش را در مشاغل خانگی داشتند.

لازم است به این موضوع هم اشاره کنیم که کسب و کارهای کوچک و بزرگ خانگی در ایران هم سابقه زیادی دارند. صنایع دستی، شیرینی پزی و انواع خوراکی‌های سنتی، حاصل همین تلاش بانوان پرکار ایرانی است.

اگر به موضوع شغل و مفاهیم مربوط به آن علاقه دارید، مقاله شغل چیست؟ را از دست ندهید.

 

کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی برای آقایان

شاید فکر کنید که کسب و کارهای کوچک خانگی مختص خانم‌ها است و آقایان حتما باید در محیط خارج از منزل به کار و فعالیت بپردازند. اما خیلی از آقایان به خصوص دانشجویان و نوجوانان می‌توانند از این روش برای کسب درآمد استفاده کنند. خیلی از افراد هم این کسب و کارها را به عنوان مشاغل دوم و درآمدزایی بیشتر انتخاب می‌کنند.

البته مشاغلی که در ادامه گفته شده است برای خانم‌ها هم مناسب است و کلا هر کسب و کاری که در این لیست قرار دارد، محدود به خانم‌ها یا آقایان نیست و افراد واجد شرایط می‌توانند آن را شروع کنند.

1. چاپ سیلک، یکی از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

 

چاپ سیلک، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی | مشاغل خانگی موفق

 

این شغل یکی از پرطرفدارترین‌ها برای آقایان است و خیلی ساده و کم خرج انجام می‌شود. آموزش آن هم راحت است و به فضای زیادی نیاز ندارد. تنها کافی است یک دستگاه اتوماتیک یا دستی چاپ سیلک بخرید و روی وسایلی مانند تیشرت، ماگ، خودکار، جعبه و ... طرح‌های دلخواه یا سفارشی مشتریان را چاپ کنید.

2. طراحی و پشتیبانی سایت

طراحی سایت یکی از مشاغلی است که درآمدی خیلی خوب دارد. شما می‌توانید با یک سیستم یا لپ تاپ، اینترنت پرسرعت و البته کمی استعداد و انگیزه این کار را شروع کنید. البته این کار به تخصص و علاقه زیادی نیاز دارد و همواره باید در حال یادگیری و مطالعه الگوریتم‌ها و به روز رسانی‌ها باشید تا بهترین عملکرد را داشته باشید. انجام این کار در منزل به صورت قبول کار پروژه‌ای و فریلنسری قابل انجام است. حتی می‌توانید کم کم با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ کار کنید.

3. ترجمه، یکی از مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

البته این شغل تنها برای آقایان نیست و برای خانم‌ها هم مناسب است. اما در این بخش معرفی شد تا در کنار سایر مشاغل مناسب برای آقایان قرار بگیرد. اگر زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، ترکی، فرانسوی، چینی و ... را به خوبی می‌دانید، می‌توانید به عنوان مترجم کارتان را شروع کنید. این کار در منزل شامل ترجمه متون، فیلم، کتاب، pdf، ویدئوهای کوتاه و ... است. در صورتی که بخواهید خارج از منزل کار کنید، می‌توانید در شرکت‌های مختلف یا حتی سفارت مشغول به کار شوید.

4. ویراستاری ادبی یا علمی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

یکی دیگر از مشاغلی که هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است، شغل ویراستاری است. این حرفه نیازی به سرمایه و ابزار خاصی ندارد و تنها داشتن علم کافی و صرف زمان برای درآمدزایی کافی است. ویراستاری ادبی یا علمی، دو نوع از ویرایش‌های معمول است.

5. پرورش گل‌های زینتی و گیاهان دارویی

زندگی آپارتمانی و ساختمان‌های بلند و نبود حیاط‌های سرسبز و باغچه، افراد را به نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی سوق داده است. پرورش این گل‌ها و گیاهان دارویی یکی از مشاغلی است که درآمد خوبی دارد. علاوه بر این کسب و کار لذت‌بخشی است و روحیه عالی به افراد شاغل در این زمینه می‌دهد. پرورش قارچ هم یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی است.

6. پرورش مرغ و بلدرچین، یک کسب و کار کوچک خانگی

 

پرورش مرغ و بلدرچین، یک کسب و کار کوچک خانگی | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

یکی از کارهایی که می‌توان در خانه‌های بزرگ با محوطه مناسب راه‌اندازی کرد، پرورش مرغ و بلدرچین است. فروش تخم مرغ و گوشت و تخم بلدرچین می‌تواند یکی از روش‌های خوب درآمدزایی باشد. اما این روش به سرمایه اندکی برای خرید دان بلدرچین، قفسه‌ها و جوجه بلدرچین برای رشد دادن آن‌ها نیاز دارد.

هم آقایان و هم بانوان می‌توانند کسب و کارهای خانگی پردرآمدی راه بیندازند. گاهی اوقات درآمد این مشاغل بیشتر از کارمندی برای شرکت‌ها است.​​​​​​

 

فهرست کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

مشاغل خانگی خیلی متنوع هستد و به اشکال متفاوتی انجام می‌شوند. از کارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ گرفته تا مشاغل هنری و صنایع دستی. در ادامه لیست کاملی از کسب و کارها و مشاغل پردرآمد خانگی که اکثرا برای خانم‌ها مناسب است را معرفی می‌کنیم. البته برخی از این مشاغل برای آقایان هم مناسب هستند و بسته به انتخاب و سلیقه خودتان می‌توانید یکی از این مشاغل را شروع کنید.

7. مدیریت کارمزدی و پورسانت

اگر قبلا در بازاریابی سررشته داشته‌اید، می‌توانید با شرکت‌های مختلفی که نیاز به کمک دارند، همکاری کنید. برخی از شرکت‌ها برای سازماندهی تقویم‌ها، کمپین‌ها و ارتباط با بازاریابان به افرادی نیاز دارند و شما می‌توانید این شغل را قبول کنید. اگر در سایت‌های کاریابی بگردید، چنین شغلی را پیدا می‌کنید.

8. بازاریابی و دریافت پورسانت، یکی از مشاغل خانگی موفق

یگی دیگر از مشاغل خانگی که نیازی هم به سرمایه ندارد، بازاریابی است. شما در این کار می‌توانید محصولات و خدمات خاصی را پیدا کنید و به دیگران معرفی کنید. در نهایت در ازای فروش آن‌ها پورسانت دریافت کنید. بازاریابی اینترنتی، تبلیغات در فضای مجازی و در پیج شخصی خودتان می‌تواند به افزایش فروش و درآمد کمک کند. حتی می‌توانید این کار را در وبسایتتان انجام دهید. اما اگر به این صورت و پیشرفته‌تر کار کنید، وارد حوزه افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش می‌شوید.

9. فروش هنر شخصی، شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

 

 فروش هنر شخصی، شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

هر فردی استعداد و هنری دارد. برخی خیلی خوب نقاشی می‌کشند و برخی دیگر مجسه‌سازی می‌کنند؛ برخی تابلو فرش می‌بافند و برخی دیگر زیورآلات درست می‌کنند. به هر حال هر هنری که دارید، می‌توانید آن را به عنوان یک منبع درآمد در نظر بگیرید. کشیدن تابلو نقاشی، شمع‌سازی، ساخت زیورآلات، کیف‌ پول، کیف دستی و ... هنرهایی است که شما را به پول می‌رساند.

سایت‌های مختلفی هستند که به شما کمک می‌کنند صنایع دستی خود را بفروشید. حتی می‌توانید پیج شخصی خودتان را در اینستاگرام راه بیندازید و خودتان شخصا محصولاتتان را بفروشید. با یادگیری الگوریتم‌های اینستاگرام و بازاریابی در اینستاگرام، می‌توانید عملکرد بهتری در این زمینه داشته باشید. 

10. نویسندگی در منزل، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

اگر در نویسندگی خلاقیت دارید و می‌توانید نوشته‌های جذابی بنویسید، این مسیر را شروع کنید. نوشتن رمان، کتاب‌های آموزشی هنری، آشپزی و ... طرفداران زیادی دارند. به خصوص اگر در زمینه‌هایی مانند خیاطی و بافتنی مهارت دارید، می‌توانید نویسندگی را شروع کنید. اما اگر اعتماد به نفس این کار را ندارید یا هنوز ایده خاص و بزرگی به ذهنتان نرسیده است، از نویسندگی برای مجلات شروع کنید.

11. برنامه‌ریز نوزاد، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

اگر عاشق نوزادهای گوگولی هستید یا خودتان قبلا نوزادی به دنیا آورده‌اید و دوست دارید در این زمینه به دیگران مشاوره دهید و فعالیت کنید، کاری عالی و پردرآمد را انتخاب کرده‌اید. این شغل به یکی از روش‌های درآمدزایی فوق‌العاده در اینستاگرام تبدیل شده است و بلاگرهای زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

برنامه‌ریزی‌های قبل از بارداری، در طول بارداری، زمان تولد و تربیت نوزاد، از جمله موضوعاتی است که بلاگرها در مورد آن صحبت می‌کنند و آموزش می‌دهند. نمونه‌های موفقی از این افراد در اینستاگرام وجود دارند و می‌توانید از آن‌ها الگو بگیرید.

12. برنامه‌ریز جشن تولد، عروسی و ...

 

برنامه ریز جشن، کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

سبک زندگی افراد در سال‌های اخیر تغییر کرده است. خیلی از افراد به دنبال برگزاری مراسم لاکچری و پر زرق و برق هستند و برای برگزاری آن به کمک نیاز دارند. بنابراین برنامه‌ریزهای جشن تولد، عروسی و جشن عقد همه جوانب را بررسی می‌کنند و برای برگزاری هر چه بهتر آن تلاش می‌کنند. این کار باعث می‌شود که زحمات روی دوش والدین و اطرافیان نباشد و لذت بیشتری از این روز ویژه ببرند.

در این شغل شما وظیقه برنامه‌ریزی برای غذا، نوشیدنی، موسیقی، سرگرمی، دکوراسیون و ... را بر عهده دارید و کاری می‌کنید تا همه چیز به بهترین شکل و با نظم خاص خود انجام شود.

13. تبلیغات اینترنتی، شغل پر درآمد این روزها

تبلیغات اینترنتی، یکی از روش‌های درآمدزایی است که به کمک گوگل ادسنس انجام می‌شود. شما می‌تونید تبلیغات گوگل را را به وبسایت یا صفحه شبکه اجتماعی خود اضافه کنید و یک درآمد جدید به وجود بیاورید. حتی می‌توانید با شرکت‌های تبلیغاتی داخلی همکاری کنید. کافی است پیکج تبلیغاتی آماده کنید و هزینه‌های معقولی در نظر بگیرید.

14. وبلاگ‌نویس و تولید محتوا، یکی از بهترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

اگر به نوشتن علاقه دارید و می‌توانید محتواهای جذاب بنویسید، وبلاگ‌نویسی یا تولید محتوا برای سایت‌های مختلف کار خانگی خیلی خوبی است. شما می‌توانید این کار را در خانه و به صورت دورکاری هم انجام دهید. مثلا با یک شرکت در شهر بزرگی مانند تهران قرارداد ببندید یا به صورت فریلنسری از سایت‌های مختلف پروژه بگیرید و انجام دهید. تنها وسایل موردنیاز شما لپ تاپ یا کامپیوتر و اینترنت است.

15. کیک‌ و شیرینی‌پزی و سرو دسرهای خانگی

 

تهیه دسر، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر عاشق درست کردن دسرهای خوشمزه و رنگارنگ هستید، می‌توانید از این راه کسب درآمد کنید. انواع کیک، شیرینی، ژله، پودینگ و سایر دسرهای خوشمزه مردم را وسوسه می‌کند تا آن‌ها را امتحان کنند. می‌توانید آن‌ها را آماده کنید و به افراد فامیل بدهید تا امتحان کنند و برای شما تبلیغ کنند. از طریق پیج اینستاگرام و شبکه اجتماعی پینترست می‌توانید خودتان را معرفی کنید و کسب و کارتان را رونق ببخشید.

فرصت‌های فروش این دسرها نامحدودند و می‌توانید کیک و دسرهای خوشمزه خود را در همه تولدها، جشن‌ها، عروسی‌ها، مراسم‌های مختلف دیگر مانند پارتی‌های پایان مجردی، بازنشستگی، جشن دندان، سیسمونی و حتی مراسم ختم ارائه دهید. 

16. مربیگری در زمینه‌های مختلف و آموزش آنلاین

خیلی از افراد به دنبال کسی هستند تا راه و روش انجام یک کار، فعالیت یا مهارت را از او یاد بگیرند. اگر توانایی خاصی دارید و در حوزه خاصی متخصص محسوب می‌شوید، می‌توانید این توانایی خود را طی دوره‌های آنلاین عرضه کنید. آموزش آنلاین و برگزاری ورکشاپ در منزل به خصوص در دوان پاندمی کرونا، تبدیل به یکی از اصلی‌ترین راه‌های درآمدزایی شده است و خیلی راحت‌تر از روش‌های حضوری است.

17. نگهداری از کودکان، شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

 

نگهداری از کودکان، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر به بچه‌ها علاقه دارید و دوست دارید همیشه با آن‌ها وقت بگذرانید، این کار را امتحان کنید. علاوه بر اینکه خوش می‌گذرانید، درآمد خوبی هم به دست می‌آورید. البته باید در این زمینه سررشته داشته باشید، حوصله به خرج بدهید و وقت آزاد زیادی داشته باشید.

18. ارائه کنفرانس‌های انگیزشی و الهام‌بخش

خیلی از افراد به خصوص اشخاصی که ناامید هستند، به افرادی الهام‌بخش نیاز دارند تا از آن‌ها امید و انگیزه بگیرند. البته برای انجام این کار باید خودتان در زندگی دستاوردی داشته باشید تا بتوانید انرژی خوبی به بقیه منتقل کنید. می‌توانید در ابتدا به صورت رایگان این کار را انجام دهید و کم کم دوره‌هایی اختصاصی با محتوای ارزشمند آماده کنید و طی دوره‌های آنلاین، ورکشاپ و ... به فروش برسانید.

19. مشاوره در زمینه تخصصی خودتان

اگر در زمینه کاری خودتان یک متخصص به حساب می‌آیید و حرفه‌ای هستید، می‌توانید در این زمینه مشاوره دهید. مثلا مشاوره در زمینه‌هایی مانند تولید مواد جدید پلاستیکی و پلیمری، مشاوره دیجیتال مارکتینگ و کلی زمینه تخصصی دیگر که خودتان در آن‌ها مهارت دارید. فعالیت شما می‌تواند در وبسایت، شبکه‌اجتماعی و به صورت تلفنی انجام شود.

20. نویسنده متون تبلیغاتی و کپی رایتینگ، یکی از بهترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

یکی دیگر از مشاغل جدید خانگی با درآمد بالا، کپی رایتینگ است. بازی با کلمات و نوشتن تیترها و متون کوتاهِ جذاب و کشنده در این شغل اهمیت زیادی دارد. در این شغل از کلمات و جملات ترغیب‌کننده برای بازاریابی اینترنتی محصولات، افزایش فروش محصولات و خدمات و معرفی برند و کسب و کار استفاده می‌شود. این متن‌ها در تبلیغات اینترنتی، بنرها، روزنامه‌ها، آگهی‌های تلویزیونی و هر جایی که امکان درج آگهی و تبلیغ وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

21. صنایع دستی، هنر، لذت و درآمدزایی

اگر در تولید صنایع دستی خاصی مهارت دارید، می‌توانید از این راه درآمد خوبی به دست آورید. دستبندهای سنتی، گلیم و جاجیم، فرش‌های پشمی کوچک، سفال‌ها و انواع صنایع دستی طرفداران زیادی دارند. علاوه بر اینکه می‌توانید محصولتان را به سرتاسر کشور بفرستید، از کشورهای دیگر هم مشتری پیدا کنید و یک برند بین‌المللی داشته باشید.

22. تزئین غذا، سفره عقد و خوانچه، یک کسب و کار خانگی زنانه

خیلی از افرادی که به برگزاری تولدها و جشن عقدهای پر زرق و برق علاقه دارند، به چنین افرادی نیاز پیدا می‌کنند. اگر سلیقه خوبی دارید و می‌توانید میوه آرایی، تزئین غذا و شیرینی، گل آرایی و ... را به خوبی انجام دهید، حتما کارتان را شروع کنید؛ چون درآمد فوق‌العاده‌ای به دست می‌آورید.

23. فروش مستقیم، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

اگر روابط اجتماعی خوبی دارید، می‌توانید از این روش برای راه اندازی یک شغل خانگی استفاده کنید. هزاران شرکت وجود دارد که مایل به همکاری با افرادی چون شما است. شما می‌توانید محصولات این شرکت‌ها را انتخاب کنید و با کمک خودِ شرکت کارتان را شروع کنید. در ابتدا محصولات را به اقوام درجه 1 و 2 بفروشید و سپس از طریق همین افراد مشتریان بیشتری پیدا کنید. اجناسی مانند

از این طریق به فروش می‌رسند.

24. ماما همراه یا همراهِ زائو

 

ماما همراه، کسب و کار خانگی زنانه | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر دوست دارید به دنیا آمدن یک نوزاد را تجربه کنید، می‌توانید شغل همره زائو را انتخاب کنید. البته برای انجام این کار باید تحصیلات آکادمیک یا حداقل تجربه طولانی در مورد رفتار با زنان باردار و زائو داشته باشید. این شغل حساسیت‌های زیادی دارد؛ چون زنان باردار حساس هستند و به مراقبت نیاز دارند. در عین حال داشتن اطلاعات کافی در مورد بارداری و زایمان هم اهمیت دارد.

25. نقاشی روی صورت، یک شغل خانگی عالی و لذت‌بخش

اگر یک نقاش کاربلد و بااستعداد هستید و دوست دارید کار جذابی انجام دهید، نقاشی روی صورت بچه‌ها را امتحان کنید. این کار در جشن‌های تولد، جشنواره‌ها، کارناوال‌ها، پارک‌ها، شهربازی‌ها و مکان‌هایی که محل بازی و گذر بچه‌ها است انجام می‌شود. استعداد خود را به کار بگیرید و از وقت‌گذرانی با بچه‌ها لذت ببرید.

26. مشاور مد و فشن، یک کسب و کار خانگی زنانه

 

مد و فشن، یکی از مشاغل خانگی پردرآمد | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر به طراحی لباس، مد و فشن علاقه دارید، این شغل جذاب را امتحان کنید. می‌توانید خودتان بوتیک داشته باشید و لباس‌های مد روز را بفروشید یا از فروش مستقیم، افیلیت مارکتینگ، راه‌اندازی پیج در اینستاگرام و ... کسب درآمد کنید.

27. برنامه‌ریزی مالی، یکی از کسب و کارهای پرسود خانگی

اگر هوش مالی بالایی دارید، خیلی خوب می‌توانید برای پول برنامه‌ریزی کنید و به بقیه مشاوره دهید، می‌توانید یک برنامه‌ریز مالی شوید. شما باید در زمینه مراحل مهمی در زندگی مانند بازنشستگی، خریدهای بزرگ و مهم زندگی، خرید سهام، ارزهای دیجیتال و ... اطلاعات و تخصص داشته باشید و به بقیه مشاوره دهید.

28. تولید خوراکی‌های خوشمزه، یکی از بهترین کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

یکی دیگر از مشاغلی که می‌توان در خانه انجام داد، تولید خوراکی‌هایی است که به راحتی فروخته می‌شوند. مثلا لواشک، کشک، کره بادام زمینی، کره فندق و سایر مغزها، انواع سس و هر نوع خوراکی که به راحتی ارسال شود. سپس می‌توانید این محصولات را در وبسایت خودتان، پیج اینستاگرام یا به فامیل و آشنا بفروشید.

29. فرنچایز و خرید حق امتیاز

یکی از روش‌های کسب درآمد فرنچایز است. این روش به شما کمک می‌کند تا حق امتیاز کسب و کارهای پرسودی که جواب خود را پس داده‌اند و به نوعی بسیار سودآور بوده‌اند را بگیرید و از این طریق کسب درآمد کنید. مثلا همه مغازه‌های آیس پک و نوتلابار مربوط به صاحب این ایده نبوده‌اند و افراد حق امتیاز استفاده از این برند را به آن‌ها پرداخت کرده‌اند.

30. نویسندگی در مورد درخواست کمک هزینه

خیلی از افرادی که می‌توانند پیشرفت کنند و هوش خوبی دارند، به کمک هزینه برای ادامه تحصیل و کار نیاز دارند؛ اما این افراد نمی‌دانند چگونه باید درخواست کمک هزینه یا Grant بنویسند. چنین زمانی شما به عنوان یک متخصص در این زمینه سر می‌رسید و برای این افراد یک پروپوزال خوب می‌نویسید تا یک کمک مالی فوق‌العاده دریافت کنند.

31. طراح گرافیک، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

اگر به طراحی، تایپ‌های خلاقانه و تبدیل رنگ و طرح به یک وسیله ارتباطی و دیداری علاقه دارید، گرافیک مناسب شما است. البته برای انجام این کار باید وسایل موردنیاز به علاوه استعداد کافی داشته باشید تا بتوانید یک کار مستقل و پردرامد را در منزل شروع کنید. فردی که طراحی گرافیک انجام می‌دهد، چنین خدماتی ارائه می‌دهد:

32. آرایشگر، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

آرایشگری، یک کسب و کار کوچک خانگی | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

آرایشگری، یکی از پردرآمدترین مشاغل امروز است. اگر توانایی اجاره جایی را ندارید، می‌توانید کارتان را در پارکینگ یا اتاق بلااستفاده منزل و تعمیر آن شروع کنید. اتاق را تبدیل به یک مکان لوکس و زیبا کنید و با آرایشگری درآمد فوق‌العاده‌ای به دست آورید. آرایشگری یکی ازمشاغل کلاسیک برای خانم‌ها است و هنوز هم رونق زیادی دارد.

33. ناخن کار، یکی از پولسازترین مشاغل خانگی

در کنار آرایشگری، کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور، جزو مشاغلی است که خیلی می‌تواند پولساز باشد. با گذراندن یک دوره کاشت ناخن و داشتن کمی حوصله و خلاقیت، می‌توانید این کار را شروع کنید. اکثر دخترخانم‌ها و بانوان به این نوع آرایش علاقه زیادی دارند و ناخن‌کاری با وجود طرفداران زیاد، یکی از پولسازترین مشاغل خانگی محسوب می‌شود.

34. ساخت کارت دعوت، یکی از مشاغل خانگی عالی

 

طراحی و ساخت کارت دعوت، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر به کارهای ظریف و هنرمندانه علاقه دارید و ایده‌های خلاقانه‌ای دارید، می‌توانید کارت دعوت عروسی، عقد، تولد و ... درست کنید. سپس می‌توانید این کارت دعوت‌ها را به روش‌هایی مثل فروش آنلاین، فروش به دوستان و فامیل، فروشگاه‌های سطح شهر و ... بفروشید.

35. نظافت خانه و محل‌ کار، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

یکی دیگر از مشاغل خانگی که البته زحمت زیادی دارد، نظافت منزل و شرکت‌ها است. می‌توانید پیشنهاد کار در منزل را به دوستان و فامیل بدهید، در کاریابی‌های سطح شهر به دنبال کار بگردید و روزنامه‌ها را چک کنید. کارهای نظافتی و خدماتی شامل تمیز کردن خانه، شستن لباس‌ها، آشپزی و خانه تکانی منزل است.

36. طراحی دکوراسیون داخلی  

اگر با نرم افزاری مثل 3D-MAX آشنایی دارید ولی هنوز نتوانسته‌اید شغلی پیدا کنید، خودتان دست به کار شوید. می‌توانید با یک سیستم تقریبا پیشرفته در منزل و کمی خلاقیت و وقت گذاشتن، کسب درآمد کنید. در ابتدا یک سری طرح بزنید و آن‌ها را به معماران و افراد فعال در این حوزه نشان دهید. کم کم با فعالیت بیشتر و افزایش مهارت، مشتری پیدا می‌کنید و می‌توانید برای خانه‌های جدید یا خانه‌های قدیمی که قصد نوسازی دارند، طراحی دکوراسیون داخلی انجام دهید. در ضمن این شغل درآمد خیلی خوبی دارد.

37. سرایدار خانه یا همه کاره

اگر وقت کافی دارید و واقعا تا به حال کاری پیدا نکرده‌اید، می‌توانید این مورد را امتحان کنید. این کار شامل مراقبت از گیاهان منزل، حیوانات خانگی، جمع کردن نامه‌ها و قبوض، نگهداری از استخر، خانه‌داری و کلا ماندن در منزل و نشان دادن وجود سکنه در آن برای زمانی است که اهالی خانه مسافرت هستند.

38. تصویرگر و نقاش کتاب و مجله

 

نقاشی و تصویرگری، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر به نقاشی و رنگ کردن علاقه دارید و در این زمینه استعداد خوبی دارید، حتما از این هدیه الهی برای زیباتر کردن کتاب‌های قصه کودکان، کتاب‌های پزشکی، طراحی لباس و مد، طراحی مجله، بروور، کاتالوگ و ... استفاده کنید. در ضمن بهتر است که کار با نرم افزارهای گرافیک را هم به خوبی بدانید. اما به هر حال شغلی است که می‌توان در خانه هم انجام داد.

39. راهنمای تور مستقل یا همکاری با شرکت گردشگری

فردی خوش صحبت، اهل سفر، خوش خوراک، علاقه‌مند به طبیعت و تاریخ شناس هستید؟ پس حتما باید تور لیدر شوید. می‌توانید با یک دفتر گردشگری همکاری کنید یا خودتان یک دفتر تاسیس کنید. علاوه بر این با زدن یک پیج اینستاگرام و تبلیغ در فضای اینترنت، برنامه‌های سفر و گزارش مسافرت‌های جذابتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و مشتری جذب کنید.

40. طراحی آموزشی، یکی از مشاغل خانگی بدون نیاز به سرمایه زیاد

جزو افرادی هستید که به به آموزش علاقه دارند؟ خب طراحی آموزشی شغل مناسبی برای شما است. در این شغل کتاب‌های راهنما و آموزشی مختلف در هر زمینه‌ای طراحی می‌شوند. بهتر است نوشتار شما به گونه‌ای باشد که افراد از طریق خواندن آن موضوع را به راحتی درک کنند. مثلا در آموزش بافتنی نوع بیان و سادگی در آموزش اهمیت زیادی دارد.

یک سری برنامه برای به دست آوردن مدرک طراحی آموزشی وجود دارد؛ اما برخی با توجه به سابقه و تجربه‌ای که دارند، شروع به نویسندگی و طراحی کتاب آموزشی می‌کنند. این نوع شغل خانگی خیلی طرفدار پیدا کرده است. اگر شما هم در زمینه خاصی تخصص دارید، می‌توانید با هزینه اندک این کار را امتحان کنید.

41. محقق اینترنتی، یک کسب و کار کوچک خانگی

امروزه کار با اینترنت یکی از ساده‌ترین و معمول‌ترین سرگرمی‌های روزانه ما است. همین موضوع می‌تواند از شما یک محقق اینترنتی بسازد. اگر می‌توانید با جستجوی زیاد هر چیزی را در اینترنت پیدا کنید، کار خانگی شما آماده است. خیلی از نویسندگان، شرکت‌ها و بازاریابان به افرادی نیاز دارند تا اطلاعات موردنیاز آن‌ها را پیدا کنند. این کار در خانه با یک سیستم و اینترنت به راحتی انجام می‌شود.

42. اختراع وسایل جدید، یک کار تولیدی در خانه

اگر ذهن خلاقی دارید و چیزهای جدیدی اختراع می‌کنید، خودتان را دست کم نگیرید. می‌توانید محصول جدید خود را در سایت‌ها یا بازار به فروش برسانید. اگر می‌توانید آن را ثبت اختراع کنید یا با پیدا کردن یک سرمایه‌گذار، آن را به تولید انبوه برسانید و به درآمد خوبی برسید.

43. متخصص روابط سرمایه‌گذاران

سرمایه‌گذاری ایمن اهمیت زیادی دارد و اگر افراد قوانین کار را به خوبی ندانند، ممکن است خیلی راحت پول و سرمایه خود را از دست بدهند. همین موضوع به یکی از نگرانی‌های سرمایه‌داران تبدیل شده است. اگر شما در زمینه سرمایه‌گذاری ایمن تبحر دارید، می‌توانید از این دانش ذاتی برای مشاوره دادن به دیگران استفاده کنید. باید برای ایمن کردن منابع مالی کسب و کارها و افراد کارآفرین اطلاعات کافی داشته باشید و به آن‌ها کمک کنید.

44. تولید زیورآلات و اکسسوری، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

ساخت جواهرات و اکسسوری، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی | شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

 

انواع اکسسوری از زیورآلات گرفته تا جاکلیدی، کیف پول و دستی و انواع وسایل تزئینی طرفداران زیادی دارند. اگر در این زمینه استعداد دارید، حتما کارتان را شروع کنید. کافی است یک پیج در اینستاگرام بزنید یا مغازه کوچک خودتان را باز کنید. با گسترش کسب و کار می‌توانید سایت خود را راه بیندازید و جامعه هدف را توسعه دهید.

45. طراحی منظره منازل

اگر به گل و گیاهان علاقه دارید و می‌توانید به خوبی طراحی و گلکاری کنید، این کار را امتحان کنید. کار شما طراحی منظره بیرونی منزل، کاشت و نصب انواع گل، گیاه و درختان است. مشتریان از شما در این زمینه مشاوره می‌گیرند و شما در مورد تخریب، پاکسازی و کاشت انواع گیاهان به آن‌ها اطلاعات مفید می‌دهید.

46. کارشناس بازاریابی

بازاریابان افراد خاصی هستند. افرادی که صبر زیادی دارند، پیگیری می‌کنند و اهل اصرار و پافشاری هستند؟ اگر چنین شخصیتی دارید، می‌توانید این کار را امتحان کنید. اما شغل دیگری هم که در این زمینه وجود دارد، دستیار یا کارشناس بازاریابی است که وظایفی همچون نوشتن مطلب برای مطبوعات، ساخت خبرنامه، وبلاگ‌نویسی، تولید پادکست، ارائه خدمات تبلیغاتی، تحقیقات بازاریابی و ... را انجام می‌دهد. در این زمینه کاری خدمات متنوعی ارائه می‌شود که به سابقه و تخصص شما ارتباط دارد.

47. ماساژ و درمان از طریق آن

 

ماساژدرمانی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی | شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

 

مدرک ماساژ دارید، می‌توانید بادکش انجام دهید یا درمان با قونین فنگ‌شویی را می‌دانید؟ پس می‌توانید یک اسپای خانگی راه بیندازید و به دیگران خدمات ارائه دهید. برای تبلیغ در این زمینه از سالن‌های زیبایی، مغازه‌های محلی و افراد دور و برتان شروع کنید و کم کم مشتری زیادی به دست آورید. اگر کارتان خوب باشد، اسم شما به عنوان پرسونال برند بر سر زبان‌ها می‌افتد و درآمد خوبی به دست می‌آورید.

48. متخصص تغذیه و برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی، یکی از مشاغل پرسود بدون نیاز به سرمایه

اگر جزو افرادی هستید که می‌دانید وعده‌های غذایی را برای هر گروه سنی یا وزنی برنامه‌ریزی کنید، در نوشتن برنامه و رژیم غذایی تبحر دارید و تحصیلات آکادمیک هم دارید، این شغل پردرآمد را از دست ندهید. می‌توانید با مربیان ورزشی همکاری کنید، در مطب یک متخصص تغذیه کار کنید و پس از تجربه بیشتر، مستقل شوید.

49. نسخه‌نویس، یک شغل خانگی با دقت بالا

اگر دوست دارید شما هم در پزشکی فعالیتی داشته باشید و با واژه‌های پزشکی سر و کار داشته باشید، نسخه‌نویسی شغل جالبی است. این کار برای کامل کردن مدارک پزشکی است و افراد پیام‌های ثبت شده توسط متخصصان و پزشکان را در مدارک پزشکی می‌نویسند و آن‌ها را تکمیل می‌کنند.

50. یک سایت غنی با امکان عضویت راه‌اندازی کنید

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، مقالات، پادکست‌ها، ویدئوها، PDF، سمینار آنلاین و محتواهای آموزشی و مفید تهیه کنید و آن‌ها را در سایتتان به اشتراک بگذارید. اما به جای اینکه آن‌ها را به فروش برسانید، امکان عضویت در سایت به وجود بیاورید. مثلا افراد با پرداخت ماهیانه 60 هزار تومان به همه مطالب و محتواهای شما دسترسی دارند و می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.  

51. کشیدن نقاشی دیواری، یک شغل جذاب

 

نقاشی دیواری، یکی از مشاغل خانگی موفق | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر نقاش خوبی هستید و می‌توانید در هر چیزی، یک بعد هنری ببینید، می‌توانید نقاشی‌های دیواری یا خیابانی خیلی خوبی بکشید. خیلی از افراد برای زیباتر کردن دیوارهای خانه، فضای خارجی منزل و حتی شهرداری برای زیباسازی شهر به افرادی مانند شما نیاز دارند. البته این شغل خانگی محسوب نمی‌شود و در فضای موردنظر انجام می‌شود؛ اما به هر حال می‌توانید به طور مستقل و بدون وابستگی به نهاد یا شرکت خاصی انجام دهید.

52. آموزش موسیقی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

اگر ساز خاصی می‌زنید یا تحصیلات آکادمیک موسیقی دارید، آموزش خصوصی موسیقی کار پردرآمد و خوبی محسوب می‌شود. خیلی راحت می‌توانید این کار را در منزلتان انجام دهید. علاوه بر این زحمت زیادی ندارد و با همان ساز و امکانات موجود انجام می‌شود.

53. پرستار مدیر موردی، یکی از مشاغل خانگی

اگر پرستاری خوانده‌اید و هنوز در بیمارستان‌ها کار پیدا نکرده‌اید، می‌توانید برای بیمارستان‌ها یا شرکت‌های بیمه کار کنید. این سازمان‌ها به دنبال افرادی مانند شما هستند تا به عنوان پرستار مجازی وظایف مدیریت موردی را در منزل انجام دهند. کارهایی مانند بازبینی سوابق پزشکی، آموزش و دنبال کردن مراقبت‌های بیمار.

54. سرآشپز شخصی

اگر آشپز خوبی هستید و مهارت بالایی دارید، می‌توانید این علاقه را برای کسب درآمد به کار بگیرید. کافی است تبلیغ کنید و آگهی بزنید تا به عنوان سرآشپز شخصی در خانه‌ها و شرکت‌ها استخدام شوید. حتی می‌توانید به صورت وعده‌ای دستمزد بگیرید و در صورت داشتن تجربه، رژیم غذایی و برنامه تغذیه هم ارائه دهید.

55. کارشناس محتوا، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

کارشناس محتوا، کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر عاشق نوشتن هستید و می‌توانید متون جذابی بنوسید، این فرصت را دارید تا برای وب‌سایت‌های مختلف، وبلاگ‌ها، خبرنامه‌ها و ... مقاله بنویسید. بعدا می‌توانید با کسب مهارت‌های بیشتر تبلیغ‌نویسی کنید. حتی این کار را می‌توانید در خانه انجام دهید و یک نویسنده فریلنسر باشید. از سایت‌ها و شرکت‌های مختلف پروژه بگیرید یا با یک شرکت به صورت تمام وقت کار کنید.

56.  دستیار شخصی

برخی از افراد به جزئیات خیلی علاقه دارند و دوست دارند خیلی روی مسائل دقیق باشند و برنامه‌ریزی کنند. اگر جزو این افراد هستید، باید دستیار شخصی شوید. چون چنین فردی باید ملاقات‌های مهم را تنظیم کند، برنامه‌ریزی رویدادها را انجام دهد، بلیط‌ها را رزرو کند، هدایای لازم را تهیه کند و هر کاری از دستش برمی‌آید برای افرادی که خیلی مشغله دارند، انجام دهد.  

57.  خریدار شخصی، یکی از مشاغل خانگی پردرآمد و جالب

یکی از مشاغل بسیار جذاب برای افرادی که عاشق خرید کردن هستند، خریدار شخصی است. مثلا می‌توانید معاملات را انجام دهید، خریدهایی که رئیس شما نیاز دارد را در فروشگاه‌های آنلاین جستجو کنید و بخرید و حتی به عنوان یک فروشنده، کاردوها و محصولات مناسب را برای افراد مناسب پیشنهاد دهید. این کار شما باعث می‌شود که در وقت افراد صرفه‌جویی کنید و مشتریان بیشتری به سمت شما جذب شوند.

58.  استایلیست شخصی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

مد و فشن یکی از موضوعات بسیار جذاب برای خانم‌ها و البته برخی از آقایان است. اگر عاشق مد هستید و اطلاعات به روزی دارید، از این استعداد برای کمک به سایر افراد استفاده کنید. هر فردی سبک مخصوص به خود را دارد و دوست دارد به طور خاصی لباس بپوشد. شما می‌توانید در زمینه خرید لبا، اکسسوری، میکاپ و آرایش مو به دیگران مشاوره دهید.

59.  مربی شخصی تغذیه، ورزش و سلامتی

اگر سبک زندگی سالمی دارید، ورزش می‌کنید، تغذیه مناسب استفاده می‌کنید و کلا به تناسب اندام و زندگی سالم علاقه دارید، می‌توانید مربی شخصی دیگران شوید. می‌توانید از دانش و تجربه خودتان استفاده کنید و یک مربی کاربلد برای دیگران باشید. این شغل در ایران خیلی نیست و شما می‌توانید با خلاقیت و دانش به روز خودتان از این موقعیت استفاده کنید. در ضمن یکی از مشاغل خانگی بسیار پردرآمد است.

60.  مراقبت از حیوانات خانگی

 

مراقبت از حیوانات خانگی، کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر جزو افرادی هستید که حیوانات را دوست دارید، می‌توانید به افرادی که مشغله زیادی دارند و نمی‌رسند از سگ یا گربه خانگی خود مراقبت کنند، کمک کنید. مثلا آن‌ها را به گردش ببرید یا غذایشان را بدهید. با آن‌ها بازی کنید و به حمام ببرید.

61.  عکاسی، یکی از پردرآمدترین مشاغل خانگی و مستقل

عکاسی جزو پردرآمدترین مشاغل است. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عکاسی مراسم عقد و عروسی، فرمالیته و عکاسی مطبوعاتی، مشاغل مختلفی است که می‌توانید انتخاب کنید. حتی می‌توانید آتلیه کودک راه بیندازید یا از حیوانات خانگی، رویدادهای خاص و افراد – عکاسی پرتره - عکاسی کنید.

62.  سازمان‌دهنده حرفه‌ای، یک شغل متفاوت ولی جذاب

اگر به نظم و انضباط علاقه دارید، می‌خواهید همیشه در حال منظم کردن اوضاع باشید و به بقیه در این زمینه کمک کنید، تبدیل شدن به سازمان‌دهنده‌ حرفه‌ای انتخاب خوبی است. بنابراین به دیگران کمک کنید تا محل کار یا خانه خود را مرتب کنند و به اوضاع سر و سامان دهند. در نتیجه محیطی ریلکس، آرام و منظم خواهند داشت که بهره‌وری بیشتری دارد و کاربردی‌تر است.

این کار در زمینه‌های مختلف قابل انجام است. مثلا سازمان دادن به تصاویر یا فایل‌ها، پرونده‌ها و اسناد یا حتی مرتب کردن اتاق‌ها و محل کار.

63.  مدیر پروژه

مدیریت پروژه، یکی دیگر از مشاغلی است که برای افراد منظم و با روحیه مدیریت مناسب است. می‌توانید با حضور در این شغل به افراد کمک کنید تا پروژه‌های خود را بهتر مدیریت کنند، نظم بیشتری داشته باشند و موفق شوند. یک مدیر پروژه وظایفی مثل

را بر عهده دارد.

64.  متخصص روابط عمومی

برخی از افراد به طور ذاتی مهارت‌های ارتباطی خوبی دارند و برخی هم این توانایی را در خود پرورش داده‌اند. اگر می‌توانید بقیه را به راحتی قانع کنید و در اصرار کردن مناسب و به جا مهارت دارید، فرصت این را دارید که مسئول روابط عمومی شوید. افرادی که مسئول یا متخصص روابط عمومی هستند، می‌توانند در رسانه‌هایی مانند روزنامه‌ها و مجلات، رادیو، تلویزیون و سایر مطبوعات حضور پیدا کنند.

65.  نماینده‌ املاک، یک شغل خانگی پردرآمد

 

نماینده‌ املاک، یک شغل خانگی پردرآمد | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

یکی از مشاغلی که می‌توان در خانه و اوقات فراغت انجام داد، مشاوره و نمایندگی املاک است. به خصوص اگر فردی با روابط عمومی بالا هستید، تجربه خوبی در فروش داشته‌اید و مناطق مختلف جغرافیایی را به خوبی می‌شناسید، این فرصت را دارید تا به یک نماینده املاک تبدیل شوید.

وظیفه شما این است که آگهی‌های خوب و موثری در سایت یا اپلیکیشن دیوار، سایت‌های فروش و اجاره املاک بنویسید و با فن بیان خوبی که دارید، افراد را به خرید و فروش ترغیب کنید. این کار را می‌توانید در کنار سایر فعالیت‌هایتان و تنها در روزهای آخر هفته یا شب‌ها انجام دهید.

66.  جذب کننده‌ نیرو

یکی دیگر از مشاغلی که می‌توانید انتخاب کنید و فعالیت مفیدی در آن زمینه داشته باشید، تشخیص و جذب استعدادها است. مثلا استعدادها را شناسایی می‌کنید، با آن‌ها مصاحبه می‌کنید و افراد مناسب و باصلاحیت را برمی‌گزینید. فعالیت شما در زمینه‌هایی مثل صحبت و مصاحبه با افراد، آزمودن آن‌ها و انتخاب شایسته‌ترین فاراد برای پست‌های مختلف سازمان است.

67.  رزومه‌نویسی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

احتمالا افرادی را دیده‌اید که روبه‌روی دادگاه‌ها و رفاتر حقوقی عریضه می‌نویسند. نوشتن رزومه‌ای که ویژگی‌های لازم را داشته باشد، توانایی‌های شما را مشخص کند و به درستی تکمیل شده باشد، خیلی راحت نیست. افرادی هستند که در این زمینه توانایی دارند و می‌توانند رزومه بنویسند.

اگر شما این توانایی را دارید تا مهارت‌ها و تجربه‌ها را به خوبی بنویسید و یک تصویر حرفه‌ای از فرد موردنظر خلق کنیدف بهتر است رزومه‌نویسی را امتحان کنید.

68.  نماینده‌ فروش، یکی از مشاغل خانگی موفق

نمایندگی فروش شغلی است که در آن محصولات و خدمات مختلف معرفی می‌شوند و به فروش می‌رسند. اگر انسان با انگیزه‌ای هستید، می‌توانید به خوبی از محصولات تعریف کنید و اطلاعات مفید به مشتریان بدهید، این شغل را امتحان کنید. شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف افراد پر انرژی مانند شما را آموزش می‌دهند تا محصولات و خدمات آن‌ها را به فروش برسانند.

69.  خیاطی در منزل، موفق و پردرآمد

اگر فرد دقیقی هستید، حوصله و از همه مهم‌تر خلاقیت دارید، می‌توانید خیاطی را تجربه کنید. می‌توانید لباس‌های جدید طراحی کنید، پارچه‌های مناسب و باکیفیت تهیه کنید و با دوخت لباس‌های مناسب، مزون شخصی خودتان را راه بیندازید. می‌توانید در هر زمینه‌ای که علاقه دارید، مثلا لباس عروس، مجلسی، اسپورت، مردانه و بچگانه فعالیت کنید.

70.  فروش لوازم دست دوم و سمساری

 

فروش لوازم دست دوم و سمساری، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

برخی افراد دوست دارند وسایت قدیمی یا عتیقه را به حراج بگذارند. اگر جزو این دسته اشخاص هستید، وسایت مستعمل خودتان یا دیگران را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را بفروشید. فروش این وسایل از طریق سایت یا اپلیکیشن دیوار، تبلیغات در فضای مجازی، راه اندازی یک صفحه در اینستاگرام و سایر روش‌ها قابل انجام است.

71. مشاور بهینه‌سازی سایت و سئو

اگر دانش سئویی شما به حد کافی است و می‌توانید به غیر از کار کردن، در همین زمینه مشاوره دهید، حتما این کار را امتحان کنید. خیلی از فروشگاه‌های آنلاین و وبسایت‌ها به دنبال کسب ترافیک بیشتر هستند و دادن مشاوره به آن‌ها کمک زیادی می‌کند. پس در این باره هم خیلی خوب خرج می‌کنند و پول بالایی به مشاوره کسب و کارهای کوچک در زمینه سئو و بهینه‌سازی سایت می‌دهند.

72. طراح یا تولیدی کفش در خانه

کفش همیشه یکی از آیتم‌های جذاب استایل افراد بوده است و خیلی‌ها عاشق این بخش از پوشاک هستند. اگر خلاقیت دارید و می‌توانید کفش‌های زیبا و جدیدی طراحی کنید، حتما این کار را انجام دهید و درآمد خوبی به دست آورید. می‌توانید کفش‌ها را از طریق اینترنت، تبلیغ در اینستاگرام، بوتیک‌ها و ... بفروشید.

73. ادمین شبکه‌های اجتماعی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

ادمین شبکه های اجتماعی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

اگر همیشه در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخید و وقت زیادی در آن‌ها می‌گذرانید، وقت آن رسیده است که از این فضا برای درآمدزایی استفاده کنید. همیشه می‌توانید یک آنلاین شاپ راه بیاندازید و کسب و کار خودتان را داشته باشید. اما کار راحت‌تری هم وجود دارد و آن ادمینی شبکه‌های اجتماعی است.

شما می‌توانید کار با شبکه‌های اجتماعی، هشتگ‌گذاری، کپشن‌نویسی و ... را یاد بگیرید و تبدیل به ادمین شوید. نکته خوب قضیه این است که می‌توانید همزمان ادمین چندین پیج باشید و با کسب تجربه بیشتر، عملکرد بهتری برای کسب و کار خودتان داشته باشید.

74. توسعه‌دهنده‌ نرم‌افزار و اپلیکیشن

طراحی و تولید اپلیکیشن، یکی از مشاغل درآمدزای امروز است. شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های کدنویسی و ساخت اپلیکیشن، درآمد خوبی به دست آورید. کار شما هم می‌تواند به صورت مستقل و هم وابسته به شرکت‌ها باشد. همیشه این فرصت را دارید که با شرکت‌های مختلف همکاری کنید و برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی طراحی کنید. می‌توانید این کار را به صورت فریلنسر یا بستن قرارداد با شرکت‌ها انجام دهید و در هر صورت به درآمد خوبی برسید.

75. سخنرانی و سخنوری

اگر ذاتا شخص باانگیزه‌ای هستید و می‌توانید الهام‌بخش دیگران هم باشید، از این موهبت برای کمک کردن به بقیه استفاده کنید. البته خودتان باید در زندگی به یک سری اهدافتان رسیده باشید تا بتوانید الگوی مناسبی باشید. با سخنرانی در جمع‌ها و سالن‌های مختلف راز شاد و درست زندگی کردن را به افراد علاقه‌مند یاد دهید.

76. مربی ورزشی و باشگاه، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

مربی ورزشی و باشگاه، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

در حال حاضر افراد زیادی به سلامتی خودشان اهمیت می‌دهند و حتی اگر وقت رفتن به باشگاه را نداشته باشند، دوست دارند که در منزل و از طریق یک مربی آنلاین ورزش کنند. پس اگر توانایی مربیگری و دادن برنامه ورزشی صحیح و مناسب به افراد را دارید، حتما این کار را امتحان کنید. چه بدنسازی، چه تنیس و حتی گلف، در هر زمینه‌ای که بلد هستید به صورت حضوری و آنلاین آموزش دهید.

77. مشاور حسابداری و مالیاتی

خیلی از کسب و کارهای کوچک به دنبال افرادی هستند که توانایی مشاوره در زمینه امور حسابداری، قانون و مالیات داشته باشند. اگر مدرک حسابداری دارید یا با ماده‌ها و تبصره‌های قانونی آشنا هستید، می‌توانید به عنوان یک مشاور مالیاتی و حقوقی فعالیت کنید.

78. تایپیست، یکی از مشاغل خانگی

اگر سرعت تایپ بالایی دارید، همیشه می‌توانید از این موقعیت استفاده کنید. تایپ کردن در خانه، خوابگاه و هر جایی که فضای کم و یک لپ تاپ یا کامپیوتر وجود داشته باشد، امکان‌پذیر است. فقط کافی است وقت بگذارید و مطالب کتبی یا شفاهی را تایپ کنید.

79. درست کردن ترشی خانگی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

ترشی از آن دسته خوردنی‌هایی است که ورژن خانگی آن با سرکه سالم و محلی خیلی بهتر است از موارد صنعتی است. اگر می‌توانید ترشی‌های متنوع و خوشمزه درست کنید این فرصت را از دست ندهید؛ چون درآمد خیلی خوبی هم به دست می‌آورید.

80. برنامه‌ریز سفر و راه اندازی تور گردشگری

 

برنامه ریز سفر، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

شاید هیچ شغلی به اندازه رهبری تور لذت‌بخش نباشد. فکر کنید همیشه در گردش و سفر باشید و با خوش گذراندن در شهرها و کشورهای مختلف، پول خوبی هم به دست بیاورید. این شغل واقعا بی نظیر است؛ چون لحظه‌های خوشی برای خودتان و دیگران به وجود می‌آورید و استرس را دور می‌کنید.

کافی است با زبان شهرهای مختلف ایران آشنا باشید، زبان انگلیسی را هم بلد باشید، پروازهای مناسب را رزرو کنید و اقامت‌گاه‌ها و هتل‌های باحالی در نظر بگیرید تا بتوانید سفری جذاب ترتیب دهید. حتما در برنامه سفر جاهای دیدنی بیشتری قرار دهید تا هم سفر دلچسب‌تری داشته باشید و هم درآمدتان بیشتر شود.

81. درست کردن لبنیات، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود در روستا

خیلی از افراد به دنبال مواد غذایی سالم و ارگانیک هستند. اگر در نزدیکی محل زندگی شما گاوداری وجود دارد یا حتی در روستا زندگی می‌کنید، می‌توانید ماست، پتیر، سرشیر، خامه و کشک درست کنید و بفروشید. مطمئن باشید اگر کمی شناخته شوید، درآمد خیلی خوبی به دست می‌آورید.

82. تدریس ریاضی، فیزیک و ...

اگر توانایی تدریس دارید و به خصوص می‌توانید دروس مشکل را مثل آب خوردن یاد بدهید، حتما از این موقعیت برای پول درآوردن استفاد کنید. تدریس خصوصی درآمد فوق‌العاده خوبی دارد؛ به خصوص اگر دانش‌آموزان پولدار و کمی تنبل را پیدا کنید که پدر و مادرشان حاضر هستند پول زیادی بابت یادگیری درس‌هایشان به شما بدهند. پس زمینه تخصصی خودتان را مشخص کنید، در سایت یا اپلیکیشن دیوار و شبکه‌های اجتماعی آگهی بدهید و شروع به کسب درآمد کنید.

83. دستیار مجازی، یک شغل خانگی پردرآمد

اگر جزو افرادی هستید که دوست داری به بقیه کمک کنید و از این کار لذت می‌برید، شاید بتوانید دستیار مجازی (VA) شوید. وظیفه شما در این شغل این است که به عنوان فردی حرفه‌ای و کاربلد به کسب و کارها در موارد فنی و اجتماعی کمک کنید. در این زمینه می‌توانید بی نهایت خدمات ارائه دهید و این کارها را با توجه به توانایی، تجربه و سوابقتان انجام دهید.

84. ساخت و تدوین ویدئو

اگ به ساختن ویدئو علاقه دارید و در این زمینه استعداد هم دارید، فرصت خوبی برای درآمدزایی به دست آورده‌اید. می‌توانید از این موقعیت برای معرفی خودتان به شرکت‌های تبلیغ‌سازی، آگهی‌های بازرگانی تلویزیون، مستندسازی، تیم‌های تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و ... استفاده کنید.

85. سبزی خوردکنی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

امروزه خیلی از خانم‌ها سرکار می‌روند و گاهی اوقات فرصتی برای انجام کارها وقت‌گیر مثل سبزی پاک کردن و شستن و خرد کردن آن‌ها ندارند. به همین دلیل مشاغلی مثل سبزی خردکنی به درآمدهای خوبی رسیده‌اند. اگر وقت و انرژی کافی برای انجام چنین کاری را دارید، حتما آن را امتحان کنید؛ چون مطمئنا مشتری‌های زیادی خواهید داشت.

86. مامور پاسخ به چت یا تماس‌های مجازی، یکی از مشاغل خانگی

افراد زیادی هستند که سرشان خیلی شلوغ است. اگر در زمینه‌ خدمت‌رسانی به مشتریان مهارت دارید، می‌توانید توسط برخی افراد یا شرکت‌ها استخدام شوید. زیرا این افراد به دنبال نمایندگانی هستند که تماس‌ها، پیام‌ها و ایمیل‌هایشان را برایشان پاسخ دهند و در کل به مشتریان این افراد خدمت ارائه دهند. اگر توانایی انجام این کار را دارید و در شهری مانند تهران زندگی می‌کنید که افراد موفق و سرشناس زیادی دارد، می‌توانید چنین شغلی به دست بیاورید.

87. پخت مربا، رب و لواشک

در روزگار امروز خیلی از خانم‌ها سر کار می‌روند و فرصت آشپزی و خیلی از کارهای مربوط به منزل و آشپزخانه را ندارند، چنین مشاغلی درآمد خوبی دارد. می‌توانید در منزل خودتان شروع به پخت انواع لواشک میوه، قیسی و برگه میوه‌های خشک، مربا، رب و ترشی کنید. کم کم با رونق گرفتن کارتان کارگر هم بگیرید و کسب و کارتان را رشد دهید.

88. غذای بیرون بر، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

غذای بیرون بر، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

دقیقا به همان دلایل مورد 87، کم بودن فرصت و گاهی اهمیت تنوع در خورد و خوراک، افراد دوست دارند که از رستوران غذا بگیرند و در منزل نوش جان کنند. در چنین موقعیتی رستوران‌های بیرون بر رونق زیادی پیدا کردند و هر روز هم مشتری‌هایشان بیشتر می‌شود. بنابراین زدن یک رستوران یا بیرون بر ایده خیلی خوبی برای کسب درآمد خواهد بود.

89. فعالیت در یوتیوب

شبکه‌های اجتماعی فرصتی فوق‌العاده برای پولسازی به وجود آورده‌اند. به خصوص یوتیوب! اگر ویدئوهای شما در یوتیوب بازدید بالایی بگیرد، یوتیوب در ابتدای آن‌ها تبلیغ قرار می‌دهد و بابت آن به شما پول می‌دهد. کافی است حساب بین‌المللی داشته باشید و آن را به شبکه یوتیوب ارائه دهید. چه کسی دوست ندارد درآمد دلاری داشته باشد! پس یوتیوبر شدن را امتحان کنید!

90. افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ، یکی دیگر از روش‌های درآمدی است که می‌توانید در خانه انجام دهید. کافی است در سایت‌هایی که امکان همکاری را فراهم کرده‌اند ثبت نام کنید و شروع به فعالیت در وبسایت یا شبکه اجتماعی خودتان کنید. برای سایت منبع تبلیغ کنید و به ازای خرید مخاطبین خودتان، پورسانت دریافت کنید. برای اینکه بیشتر با این روش درآمدزایی آشنا شوید، مقاله افیلیت مارکتینگ را بخوانید.  

91. تبدیل شدن به اینفلوئنسر و بلاگر

 

 تبدیل شدن به اینفلوئنسر و بلاگر، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی | مشاغل خانگی موفق

 

با وجود شبکه‌های اجتماعی، بلاگر و اینفلوئنسر شدن خیلی راحت است. شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که علاقه یا تخصص دارید فعالیت کنید. روزمرگی‌هایتان را بگذارید، از تجربیاتتان بگویید، محصولاتتان را لانچ کنید، خدمات ارائه دهید یا آموزش دهید.

حتما شما هم فودبلاگرها، فشن بلاگرها یا بیوتی بلاگرها را در اینستاگرام می‌شناسید. افرادی که شهرت و محبوبیت زیادی دارند و تاثیر زیادی بر مخاطبینشان می‌گذارند. شما هم می‌توانید با برنامه‌ریزی درست، تولید محتوای هوشمندانه و جذاب، تبدیل به یک بلاگر شوید. تعداد فالوور مهم نیست. می‌توانید ابتدا از همان 500-1000 فالووری که خودتان دارید شروع کنید و کم کم چند هزار و حتی چند میلیون فالوور به دست بیاورید.

اینفلوئنسر مارکتینگ موقعیت‌های عالی برای درآمدزایی به وجود می‌آورد. هم فرصت‌هایی برای تبلیغات در پیج خودتان، تولید محصول، ارائه خدمات، فروش پکیج‌های آموزشی و کلی موقعیت دیگر که با خلاقیت خودتان به وجود می‌آید.

92. برنامه‌ریز وب و طراحی سایت

اگر آشنایی کامل با HTML، CSS، PHP، جاوا و سئو را دارید و از این موضوعات سر در می‌آورید، می‌توانید از این مهارت‌های عالی و فوق‌العاده برای درآمدزایی استفاده کنید. شرکت‌های زیادی در زمینه فناوری هستند که به افرادی مثل شما نیاز دارند. برنامه‌نویسی، طراحی وبسایت، تولید محتوا و کارشناسی محتوا و وبمستری کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

93. برنامه‌ریز عروسی و جشن

اگر عاشق جشن و عروسی هستید، می‌توانید این شغل جذاب را امتحان کنید. مثلا در مورد غذا، گل‌آرایی، میوه‌آرایی، لباس عروس، داماد یا میزبان، سرگرمی، موسیقی، تم جشن، عکاسی و فیلم‌برداری برنامه‌ریزی کنید.

94. نقاشی روی پارچه، یکی از مشاغل خانگی پرسود

 

نقاشی روی پارچه، یکی از مشاغل خانگی پرسود | کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

 

هنر هم جذابیت دارد و هم درآمدزایی آن بد نیست! بنابراین چه خوب که کاری لذت‌بخش انجام دهیم و از آن هم درآمد خوبی به دست بیاوریم! از هنر نقاشی روی پارچه برای زیبا کردن مانتو، شال و روسری، تیشرت و درست کردن آثار هنری استفاده کنید.

خیلی از افراد به دنبال لباس‌هایی با طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد هستند. اگر توانایی و استعداد آن را داشته باشید، می‌توانید طراحی‌های جدید و نو انجام دهید و کلی مشتری به دست آورید.  

95. تولید صابون‌های تزیینی، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

بسیاری از افراد به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود اهمیت می‌دهند. اگر توانایی هنری در این زمینه دارید و می‌توانید صابون‌های زیبا، معطر و تزئینی تولید کنید، حتما این کار را انجام دهید. چون مشتری‌های خوبی به دست می‌آورید. افرادی که به دنبال وسایل تزئینی و لاکچری هستند. علاوه بر این به کیفیت صابونی که به پوستشان می‌زنند، اهمیت می‌دهند.

چنین صابون‌هایی هم به صورت مایع و هم به صورت جامد تولید می‌شوند و خاصیت درمانی هم دارند. برخی هم برای استفاده در وان حمام هستند و بوی خاص و حباب زیاد تولید می‌کنند.

96. تولید شمع تزئینی، یکی از ایده‌های پولساز خانگی

شمع‌ها هم کاربرد دارند و برای روشنایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم جنبه تزئینی دارند. البته در حال حاضر جنبه تزئینی آن‌ها بیشتر مدنظر است. به همین دلیل اگر توانایی طراحی و ساخت شمع‌های زیبا و متنوع را دارید، می‌توانید کسب درآمد کنید. چون خیلی از افراد پول خوبی بابت وسایل تزئینی و زیبا می‌دهند. می‌توانید این کار را به صورت خودآموز، از اینترنت، دوره‌های آنلاین یا کلاس‌های حضوری یاد بگیرید و شروع به کار کنید.  

97. دراپ ‌شیپینگ، یک کسب و کار پرسود

خرده‌فروشی همیشه یکی از روش‌های درآمدزایی بوده است. اما به غیر از این روش، می‌توان از طریق دراپ شیپینگ هم کسب درآمد کرد. در این مدل کسب و کار شرکت یا فرد موردنظر بدون اینکه انباری داشته باشد و محصولات را در آن نگه دارد، اقدام به گرفتن سفارش از مشتری می‌کند و آن را برای تولیدکننده می‌فرستد. سپس محصول را از تولیدکننده گرفته و برای مشتری ارسال می‌کند.

اگر بتوانید برای انجام این کار از وبسایت خودتان هم کمک بگیرید، امکان رشد و پیشرفت بیشتری دارید. کافی است فروشگاه آنلاین خودتان را راه بیندازید و روی بهبود سئوی سایت (لینک) کار کنید تا در رتبه‌های اول موتورهای جستجو قرار بگیرید. در این صورت مشتریان بیشتری به دست می‌آورید. سپس می‌توانید با شرکت‌های دراپ شیپینگ که سفارش‌گیری را انجام می‌دهند شریک شوید و شروع به کار کنید.

98. تعمیر وسایل الکتریکی در منزل، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی

امروزه نمی‌توانیم اهمیت وسایل الکترونیکی را نادیده بگیریم. همه ما کلی وسیله برقی و دیجیتالی در اطرافمان داریم که ممکن است به تعمیر نیاز پیدا کنند. به همین دلیل همیشه به کمک تعمیرکاران وسایل الکتریکی نیاز داریم. از طرف دیگر خیلی از افراد هم توانایی خرید وسایل جدید را ندارند و ترجیح می‌دهند وسایل خراب را تعمیر کنند. به همین دلیل تعمیر وسایل درآمد خوبی دارد. اگر می‌توانید چنین کاری را انجام دهید، حتما آن را امتحان کنید. نیازی هم به اجاره مغازه ندارید و می‌توانید این کار را در منزل شروع کنید.

99. فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال، ریسک بالا ولی سود عالی

خرید و فروش ارزهای دیجیتال ریسک خیلی بالایی دارد و بهتر است در این زمینه تخصص داشت. اما اگر بتوان تجربه کافی در این زمینه پیدا کرد و سرمایه‌گذاری انجام داد، به درآمدهای فوق‌العاده بالایی خواهیم رسید. کافی است در این زمینه مطالعه کافی داشته باشید، چندین سایت و پیج اینستاگرام که در این زمینه آموزش می‌دهند را پیگیری کنید و با علم و تخصص در این زمینه آغاز به کار کنید.

100. جوشکاری سیار در شهرهای بزرگ

در خیلی از شهرهای بزرگ و به خصوص در محله‌های بالاشهر، مغازه‌های جوشکاری یا تراشکاری کمتر دیده می‌شود. به همین دلیل اگر بتوانید در این زمینه خدمات خوبی ارائه دهید، درآمد خوبی هم به دست می‌آورید. به هر حال چنین مشاغلی همیشه مشتری‌هایی دارند. برای شروع می‌توانید به صورت سیار کار کنید و کم کم مغازه خودتان را راه بیندازید. اما این کار سرمایه اولیه کمی نیاز ندارد و شاید بین 100-300 میلیون هزینه لازم داشته باشد.

101. روغن‌گیری در منزل، یک کار تولیدی در خانه

امروزه خیلی در مورد مضرات روغن‌های صنعتی که با نام روغن‌های گیاهی به فروش می‌رسند، می‌شنویم. بنابراین خیلی از افراد به دنبال خرید روغن‌های مطمئن خانگی هستند. می‌توانید با خرید یک دستگاه روغن‌گیری این کار را در منزل یا گاراژ خانه انجام دهید و درآمدزایی کنید. هزینه دستگاه‌های روغن‌گیری خیلی بالا نیست و شاید با چند ده میلیون تومان بتوان یکی از آن‌ها را خریداری کرد.

 

معرفی سایت‌های کاریابی ایرانی 

سایت‌های مختلفی وجود دارد که انواع فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهند. شرکت‌ها و سازمان‌ها پیشنهادات شغلی را در این سایت‌ها قرار می‌دهند و افراد با ثبت نام و ارسال رزومه در آن‌ها می‌توانند کار پیدا کنند. برخی از آگهی‌های شغلی کارهای قراردادی و کارمندی هستند و برخی دیگر به صورت پروژه‌ای ارائه می‌شوند. در ادامه تعدادی از بهترین سایت‌های کاریابی ایرانی را معرفی کرده‌ایم: 

جمع بندی:

در این مقاله با صد و یک شغل خانگی آشنا شدیم و دیدید که حتی افرادی که هنوز بیکار هستند، با کمی تلاش، پشتکار و به دست آوردن کمی مهارت می‌توانند مشغول به کار شوند و درآمد خوبی به دست آورند. نظر شما در رابطه با کسب و کارهای خانگی چیست؟ کدام مورد از این مشاغل را تجربه کرده‌اید؟ به نظرتان چه نوع مشاغل خانگی پردرآمدتر هستند؟ منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در این رابطه هستیم.  

سوالات متداول

1. کاهش نرخ بیکاری 2. کاهش هزینه‌ها 3. صرفه‌جویی در وقت 4. عدم نیاز به سرمایه بالا 5. استقلال کافی برای پیشبرد کارها 6. خلاقیت بالا و امکان طرح ایده‌های جدید 7. ریسک پایین 8. افزایش اعتماد به نفس و خودباوری 9. ثبت برند شخصی

1. کارلنسر 2. جابینجا 3. ایران تلنت 4. ای استخدام 5. ایران استخدام 6. کارلیب 7. سه سوت جابز 8. کاربوم 9. جاب ویژن 10. کاریاب ایرانی 11. ایران جاب

1. بلاگری و اینفلوئنسری 2. آنلاین شاپ 3. تولید محتوا 4. طراحی سایت 5. افیلیت مارکتینگ 6. آموزش آنلاین 7. فعالیت در یوتیوب

برچسب ها:

نسرین نجفی پور

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی عظیم مدیا

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

مقالات مرتبط

نظرات

سید محمد رضا غائبی
1 سال پیش
من اگه خدای بزرگ بخواد دارم تو سن ۱۸ سالگی ی کارگاه درست میکنم با برادرم .
کار های تزیینی انجام میدیم مثل جاسوییچی ،گردنبند،دستبند فلزی
و وسایل دکوری
پاسخ دهی
شهاب
2 سال پیش
سلام بسیار مناسب و قابل تقدیر
پاسخ دهی
امیرحسین
2 سال پیش
سه چهار تا از اون مشاغل به درد من می خورد البته نه همین الان!
منظورم اینه که توانایی یادگیریش و انجام دادنش رو در خودم می بینم. فعلا که هیچی بلد نیستم و به قول مامانم بیکار الدّوله هستم!خخخ
پاسخ دهی
سیم کارت اعتباری همراه اول
2 سال پیش
کارهای هنری می تواند پر سود باشد
پاسخ دهی
زهرا
2 سال پیش
ممنون از مقاله خوبتون خیلی کامل و کمک کننده بود برای تصمیم گیری و انتخاب شغل.
پاسخ دهی
ادمین عظیم مدیا
2 سال پیش
سلام دوست عزیز ممنون از شما بایت همراهیتون
اگر این مقاله براتون جالب بوده توصیه میکنم مقاله <a href="https://www.azim.media/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF/">کسب و کارهای کوچک پرسود با نگاهی به آینده</a> ما رو هم بخونین تا با مشاغل آینده بیشتر آشنا بشین.
پاسخ دهی